Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Kanlı Nigar Müzikali – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Kanlı...

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Kanlı Nigar Müzikali

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Ocak 2024 Perşembe - 12:45Güncelleme: 25 Ocak 2024 Perşembe - 12:45
Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Kanlı Nigar Müzikali

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli eserlerinden biri olan Kanlı Nigar Müzikali’ni Denizli’de sahneledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin davetiyle kente gelen Antalya Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar Müzikali ile Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde olan izleyiciyle buluştu.

Programa Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kendi ayakları üzerinde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altında toplayan, kızıyla beraber fal bakıp bohça açarak geçimini sağlayan bir kadının hikayesini anlatan eser Haldun Özörten tarafından sahneye koyuldu. Şef Ömer Yöndem yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi korosu Mahir Seyrek tarafından hazırlandı. İki perde olarak sahnelenen eserde oyuncuların performansı alkış topladı.

Zolan, programda yaptığı konuşmada, Antalya Devlet Opera ve Balesi’ni Denizlili hemşehrileriyle buluşturmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kanlı Nigar’ın kalitesiyle güzel eserlerden biri olduğunu kaydeden Zolan, Denizli’nin kültür ve sanat şehri olmaya devam edeceğini söyledi. Gecenin sonunda oyunculara çiçek takdim eden Zolan, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Akın Ulutaş’a üzerinde Denizli horozu figürlü kaide verdi.