08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Anneler Günü konserinde anne-oğul sahnede düet...

Anneler Günü konserinde anne-oğul sahnede düet yaptı

Haber Merkezi - 9 Mayıs 2022 Pazartesi - 11:59 Anneler Günü konserinde anne-oğul sahnede düet yaptı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anneler Günü konserinde, konservatuvar sanatçısı Halil Eren Kuru ile annesi Biran Kuru’nun birlikte “Samanyolu” şarkısını söyledi.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma yıldız Salonu’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda davetli katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Özen konuşmasında Kadın Meclisi’nin faaliyetlerini anlattı. Özen, “Bizler sizler için çalışıyoruz, Kadın Meclisimiz sizler için var. Daha nice Anneler Günü, Kadınlar Günü ve nice özel günleri birlikte kutlamayı umut ediyorum” diye konuştu.

“ANNE KARŞILIKSIZ SEVGİ VE ŞEFKATİ SİMGELER”

Haberin DevamıReklam

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, karşılıksız sevgi, şefkati ve fedakârlığı simgeleyen annelerin bu özel gününü kutladı. Değirmenci, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere, şehit ve gazi annelerimizi, ahirete intikal etmiş tüm annelerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz, sağ olanların ellerinden öpüyoruz. Çok güzel bir program olmuş, Ahmet Nuri Hocamın şahsında Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçılarımızı kutluyorum. Bizlere bu güzel imkânı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

ANNE-OĞULDAN DÜET

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerinin seslendirdiği konserde, konservatuar sanatçısı Halil Eren Kuru ile annesi Biran Kuru’nun birlikte “Samanyolu” adlı şarkıya yaptıkları düet dikkat çekti.

ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

Öte yandan Kent Konsey Kadın Meclisi geçen ay Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Denizlili Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in ailesini, Hisar Mahallesi’nde yaşayan 93 yaşındaki Hatice Aktaş ile Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören anneleri ziyaret etti.