29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu açıldı

Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu açıldı

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2018 Perşembe - 10:23 Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Komplesi'nin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla yapıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzundan birisi olan Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi de törenle hizmete açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Anafartalar Kapalı Pazaryeri’nde düzenlediği mahalle iftarında açılışı gerçekleştirilen programa, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, ilçe belediye başkanları, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı. Mahalle sakinleri ile tek tek selamlaşan Ekonomi Bakanı Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler vatandaşların ramazan ayını kutladı.

“YÜZME BİLMEYEN İNSANIMIZ KALMAYACAK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, iftar ve açılış programına muhteşem bir katılım olduğunu belirterek, vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Zolan, “Ramazanımız mübarek olsun. Allah’ım tutmuş olduğunuz oruçları kabul eylesin. Çok şükür biz de gece gündüz şehrimize güzellikle getirmek için çalışıyoruz” dedi. Programın gerçekleştiği Anafartalar Kapalı Pazaryeri’nin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı döneminde yapıldığını anlatan Başkan Osman Zolan, “Örnek bir proje, kendisine çok teşekkür ediyorum. Bugün ayrı bir güzellik yaşıyoruz. Başta Anafartalar Mahallesi olmak üzere Fatih, Deliktaş, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka, Sevindik ve Sümer mahallerine hitap edecek olan bölgenin kapalı yüzme havuzunun açılışını gerçekleştireceğiz. İnşallah bu bölgemizde yüzme bilmeyen insanımız kalmayacak” dedi.

“HERKES SPOR YAPSIN, SAĞLIKLI KALSIN”

Tesisin hayırlı ğurlu olmasını dileyen Zolan, “Başta çocuklarımız beden eğitimini, yüzme kurslarını burada görecekler. Özellikle hanım kardeşlerimize ve isteyen beylere burada ücretsiz kurslarımız olacak. Allah’ım güle güle kullanmayı nasip etsin. Bu bölgemizde ve Denizlimizde yüzme bilmeyen kalmasın. Herkes spor yapsın, sağlıklı kalsın ve inşallah yarınlarımıza daha güzel koşalım, daha mutlu olalım. Ben açılışımıza teşrif eden sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“DENİZLİ HAK ETTİĞİNİ ALDI”

Hizmet yarışının devam ettiğini belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de “Nihat Zeybekci bir kısmını yaptı, Osman Zolan geri kalan kısmını yapıyor. AK Parti zihniyeti bu, Recep Tayyip Erdoğan zihniyeti bu. Bugün açılışını yaptığımız bu yüzme havuzu bir zamanlar hayali bile kurulamayacak bir yüzme havuzuydu. Her köşesinde yüzme havuzları, kapalı spor salonları, spor aletleri ve her köşesindeki parkları ve tüm imkanlarıyla bugün Denizli hak ettiğini aldı. Ege’nin vizyon şehri oldu. Türkiye’de parmakla gösterilen bir dünya şehri oldu” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dualarla Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılışı yapıldı.