22.09.2021, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Altıparmak: Anneler sevgi ve şefkatin tükenmez...

Altıparmak: Anneler sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2017 Pazar - 02:26 Altıparmak: Anneler sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır

Vali Ahmet Altıparmak, annelerin hoşgörünün, özverinin, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olduklarını belirtti.

A- A+

Vali Ahmet Altıparmak, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ailelerin toplumun en küçük yapı taşları olduğunu, ailelerin de temelini annelerin oluşturduğunu vurgulayan Vali Altıparmak, “Annelerimiz, hoşgörünün, karşılıksız özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı, yaşamımızın en önemli varlıklarıdır” ifadesini kullandı.

“Aile hayatının birleştirici unsuru olan annelerimiz, bizi millet yapan değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük paya sahiptir” diyen Altıparmak, şöyle devam etti:

“Biliyoruz ki; ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde, Türk aile ve toplum yapısının en müstesna mevkisinde bulunan, büyük bir fedakârlık ve sabırla evlatlarına yol gösteren annelerimizin yetiştirdiği milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen, donanımlı nesiller katkıda bulunacaktır.

Haberin DevamıReklam

Günümüzde, fedakar annelerimiz, bu görevlerinin yanında ülkemiz sosyo-ekonomik yapısı içinde üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde gerek girişimci, gerekse bir çalışan olarak da önemli misyonlar üstlenmişlerdir. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir.”

“Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün İslam’ın annelere verdiği önemi vurguladığını kaydeden Vali Altıparmak, “Onlara karşı göstermemiz gereken saygı ve hürmeti ifade etmesi bakımından çok anlamlıdır. Büyük Önder Atatürk de ‘dünyada her güzel şey kadının (ananın) eseridir’ diyerek, anneliğin önemine dikkat çekmiştir. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimize her gün aynı değeri vermemiz gerektiğini en iyi bilen toplumlardan biriyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Şehit ve Gazi annelerimiz olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor, ellerinden öpüyorum” dedi.