26.02.2021, Cuma
4 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Ali Marım Bulvarı’na sıcak asfalt

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2020 Cumartesi - 11:39 Ali Marım Bulvarı’na sıcak asfalt

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce, 4'er şerit gidiş-geliş olarak düzenlenen Ali Marım Bulvarı’nda başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında sıcak asfalt dökümü sürüyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin önemli trafik arterlerinden biri olan ve sürücü pisti olarak da kullanılan Ali Marım Bulvarı’nda bir süre önce başlattıkları yenileme çalışmasını inceledi. Zolan’a Büyükşehir DESKİ Genel Müdür Vekili Niyazi Türlü, daire başkanları, mahalle muhtarları ve beraberindekiler eşlik etti. Burada vatandaşlarla ve bulvarda sıcak asfalt döken çalışanlarla sohbet eden Zolan, bir süre asfalt serim makinesi kullandıktan sonra çalışanlara kolaylıklar diledi. Altyapısı ve yağmur suyu hatları tamamlanan bulvarın yaklaşık 2,5 kilometrelik yolun 4 şerit gidiş ve 4 şerit geliş olarak düzenleneceği belirtildi. Etap etap ilerleyen çalışmada ilk olarak yolun geliş kısmının yapıldığı, buranın tamamlanmasının ardından trafiğe açılıp yolun gidiş yönünde çalışmaların başlayacağı ifade edildi. Bulvar yenileme çalışması kapsamında trafiğin daha rahat ve konforlu olması için Hallaçlar Kavşağı’nda da düzenlemeye gidileceğiifade edildi.

“KENT TRAFİĞİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TUTMAK İSTİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her geçen gün artan araç ve nüfus sayısına göre kent trafiğini sürdürülebilir halde tutmak için bugüne kadar çok büyük ulaşım yatırımları yaptıklarını söyledi. Bunlardan birinin 2019 yılında hizmete aldıkları Yeni Çevre Yolu olduğunu, bu yatırımın devreye girmesi ile Ali Marım Bulvarı’nın çok daha yoğun bir şekilde kullanıldığını anlatan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Ali Marım Bulvarımızın yol konforunu artırıp yeni yüzüyle vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için bir süre önce çalışma başlattık. Şu an sıcak asfalt dökümüne geçtik. Yolun geliş kısmını bitirdikten sonra trafiğe açıp gidiş istikametinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Ali Marım Bulvarı da örnek bulvarlarımızdan birisi olacak.”