05.07.2020, Pazar
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Tütüncü’den Başkan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 13 Şubat 2020 Perşembe - 14:13 Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Tütüncü’den Başkan Zolan’a ziyaret

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. ZiyaretTE Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği ve beraberindekiler katıldı.

Tütüncü, 28-30 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirecekleri 8. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’na Denizli Büyükşehir Belediyesi BaşkanI Osman Zolan’ı davet etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehirler anlamında Türkiye’de başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayan Tütüncü, “Siz akıllı belediyecilik sistemleri konusunda son derece önemli çalışmalar yaptınız, yapıyorsunuz. Bu çalışmaları da birçok yerde birçok defa gördük, şahit olduk. Bu konularda da hem sizin birikimlerinize yer vermek hem de Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarını orada görmek istiyoruz, belediyelerimiz açısından ufuk açıcı, yol gösterici olacaktır” dedi.

“AKILLI ŞEHİR DENİZLİ, ÖNCÜLÜK EDECEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kepez Belediye Başkanlığı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerinizi başarıyla sürdürüyorsunuz. Fuar çalışmanız bile sizin vizyonunuzun sonucu şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah Büyükşehir Belediyesi olarak kurumsal yapımızla orada olmaya gayret edeceğiz. Davetinizi aldık, kabul ettik. Bu fuarı destekleyeceğiz ve orada olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Zolan, ziyaretin anısına Tütüncü’ye Yatağan palası hediye etti.