AK Partili Yılmaz, yatırımları gördü Zolan’ı kutladı – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. AK Partili Yılmaz, yatırımları gördü Zolan’ı...

AK Partili Yılmaz, yatırımları gördü Zolan’ı kutladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ağustos 2023 Perşembe - 11:22Güncelleme: 17 Ağustos 2023 Perşembe - 11:22
AK Partili Yılmaz, yatırımları gördü Zolan’ı kutladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin (DBB) yatırımlarını gören AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Başkan Osman Zolan’ı kutladı.

Kente gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, partideki toplantının ardından, yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı ile birlikte DBB’yi ziyaret etti, tesisleri gezdi, yatırımlar ile ilgili bilgi aldı.

 

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemede bulunan Yılmaz, içinde 500, 1000 ve 2000 bin kişilik salonlar, nikah ve toplantı salonları, kütüphane, planetaryum yer alan kompleksi beğendiğini dile getirdi.

Daha sonra Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na çıkan Yılmaz ve beraberindekiler, 1500 rakımlı bölgedeki tesisleri inceledi.

Yatırımlarla ilgili Yılmaz’a bilgi veren Zolan, bir zamanlar etkinliklerini 300-500 kişilik küçük salonlarda yapmak zorunda kaldıklarını, Kongre ve Kültür Merkezi’nin hizmete girmesiyle binlerce kişinin katıldığı programlar yapabildiklerini, tesisin Denizli’de bilim kültür ve sanatın merkezi olduğunu söyledi.

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile kentin yayla turizminde de söz sahibi olduğunu ifade eden Zolan, Denizli, Ege ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi aldıklarını belirtti.

Yılmaz ise, tesislerin çok güzel olduğunu, her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü kaydederek, Zolan’ı kutladı.