30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kurtulmuş: Denizli, Ege Bölgesi’nin vitrin şehirlerinden...

Kurtulmuş: Denizli, Ege Bölgesi’nin vitrin şehirlerinden birisidir

Haber Merkezi - 2 Temmuz 2021 Cuma - 14:15 Kurtulmuş: Denizli, Ege Bölgesi’nin vitrin şehirlerinden birisidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Denizli’nin Ege Bölgesi’ndeki vitrin şehirlerinden birisi olduğunu söyledi.

A- A+

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin ve Ahmet Yıldız ile AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve beraberindekiler eşlik etti.

Ziyarette Zolan, ilk olarak Kurtulmuş’a Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda sergilenen Yatağan palası, Denizli Sancağı ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarını anlattı.

Kurtulmuş’u Denizli’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Zolan, “Sizlerin desteği, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Denizlimizde şehircilik anlamında 2004’ten bugüne kadar büyük bir mesafe aldık. Önceki dönem Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci Bey ile başlayan yerel yönetim devam ediyor. Ekibimizle, teşkilatımızla hep beraber gayret ediyoruz” dedi.

 

“DENİZLİ 2004’TEN BUGÜNE SİYAHLA BEYAZ GİBİ OLDU”

Dönemlerinde yapılan yatırımları anlatan ve “Denizli, 2004’ten bugüne kadar siyahla beyaz gibi oldu” diyen Zolan, şunları söyledi:

“Şehrimizin önceki halini çok iyi biliyorsunuz. Denizli’yi nefes alabilen bir şehir haline getirdik. Denizli’nin gidilecek yeşil alanı yoktu, yeşil alanlarla donattık. Kentin alt yapısı 50-60 yıllıktı, çok kötüydü, onları baştan aşağı yeniledik. Spor alanları, kültür merkezleri, gençlik merkezleri hülasa vatandaşımızın arzu ettiği, istediği ihtiyaç duyulan tüm yatırımları gece gündüz çalışarak sizlerin desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Emanete sahip çıkma bilinciyle güvene layık olmaya gayret ediyoruz. İnşallah kentimizi, ülkemizi daha ilerde görmek arzusundayız.”

KURTULMUŞ: BİZİM İÇİN HİZMETİN SINIRI YOK

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise, Denizli’de bulunmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, Başkan Zolan’ı ikinci kez ziyaret ettiğini hatırlattı. Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Dün gibi hatırlıyorum. Aradan ne kadar geçti? Yerel seçimler öncesinde aday tanıtım toplantısı için buraya gelmiştik. O günden bu yana Osman Başkanımız halkın verdiği yetkiyi, icazeti en güzel şekilde kullanarak, ekibiyle beraber, milletvekili arkadaşlarımızla, il başkanı arkadaşlarımızla beraber burada güzel bir çalışmayı ortaya koyuyorlar. Ben de bu bölgeyi bilen birisi olarak, Denizli’nin yıllar içerisinde nasıl geliştiğine birebir şahit olanlardanım. Güzel hizmetler yapıldı ama bizim için hizmetin sınırı yok.”

“GÜÇLÜ, BÜYÜK TÜRKİYE”

Denizli’ye yakışanı yapıldığını kaydeden kurtulmuş, “Sloganı çok güzel koymuşsunuz. Denizli’ye yakışanı yapmak konusunda işin sonu yok. Eldeki imkanlarla halkın isteklerini, beklentilerini, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak en güzel projeleri, yatırımları ortaya hep beraber koyacaksınız. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten yeniden güçlü büyük Türkiye ideali çerçevesinde şehirlerimize de şehirlerimizin kalkınmasına da ayrı bir önem veriyor. Dolayısıyla güçlü büyük Türkiye demek her bir şehrinin de aynı zamanda ekonomik, sosyal, kültürel olarak geliştiği, büyüdüğü, ileriye gittiği bir Türkiye demektir. Denizli, Ege bölgemizin vitrin şehirlerinden birisidir. Anadolu’nun önemli kentlerinden birisidir. Denizli’nin yıllar içerisinde hem yerel yönetimler bakımından hem de sanayileşme alanında ileri gitmiş olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

Denizli’nin daha önünde gidecek çok yolu olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bu anlamda hükümetin, Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu destek tabiri caizse açık çek. Bütün illerimiz için geçerli olduğu gibi Denizli için de bu açık çeki veriyoruz. Yaptığınız her türlü hayırlı hizmetin, milletin daha ileriye gitmesini sağlayacak faaliyetin yanında sonuna kadar duracağımızı, buna destek olacağımızı bir kere daha buradan ifade ediyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Zolan, günü anısına AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’a hediye takdim etti.