AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan Zolan’a ziyaret – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan Zolan’a ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 15:05Güncelleme: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 15:05
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan Zolan’a ziyaret

Bir dizi ziyaret ve program için geldiği Denizli’ye gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediye binasında gerçekleşen ziyarete AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin,AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve beraberindekiler eşlik etti.

 

Yılmaz’a, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda sergilenen Yatağan Palası, Yeşilyuva ayakkabıcılığı ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan eserlerle kentle özdeşleşmiş değerlerden bahseden Zolan, burada bulunan Denizli Sancağının tarihini anlattı.

15 Mayıs 1919’da Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli Sancağı ile ilk direnişi başlattığını kaydeden Zolan, daha sonra Denizli Kayak Merkezi, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, alt ve üst yapı gibi yatırımları hakkında bilgiler verdi.

Zolan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, Yılmaz’a kendilerine verdikleri destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti. Denizli’nin sanayi şehri olduğunu belirterek Türkiye’de en çok ihracat yapan illerin başında geldiğini dile getirdi. Denizli’nin girişimci insanların olduğu bir sanayi şehri olmasının yanında turizm ve tarım şehri olduğunu söyleyen Zolan, doğal gazdan yeşil alanlara, ulaşımdan sosyal tesislere göreve geldikleri ilk günden itibaren kente kazandırdıkları hizmetleri aktardı.

Yılmaz ise, hizmetlerinden dolayı Zolan’ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şeref Defterini imzalayan Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’a gününü anısına hediye takdim etti.