26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. ADD Denizli Şubesi, 30 Ağustos Zafer...

ADD Denizli Şubesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2020 Pazar - 20:02 ADD Denizli Şubesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi, pandemi gerekçesiyle getirilen kısıtlamaya rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı düzenlediği törenle kutladı.

A- A+

ADD Denizli Şubesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni valilik önünde yapıldı. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ADD Şube Başkanı Kadem Özbay, ADD üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından konuşan ADD Şube Başkanı Kadem Özbay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yoktan var edilen şanlı Türk Ordusu ile kazanılan 30 Ağustos Zaferini 98. yıldönümünde bir kez daha gururla kutladıklarını söyledi.

“30 AĞUSTOS KISITLANAMAZ, YASAKLANAMAZ”

“30 Ağustos, bu coğrafyanın en haklı, en onurlu, en kutsal savaşı ve zaferidir. Bu nedenle kısıtlanamaz ve yasaklanamaz” diyen Özbay, şöyle devam etti:

“30 Ağustos, kazanılacak siyasi zaferlerin ve tüm dünyaya örnek olacak devrimin temelini oluşturmuştur. Büyük Zafer sonrası, Atatürk: ‘Asıl savaş bundan sonra başlıyor. En büyük savaş cehalete karşı yapılan savaştır. Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla mümkündür’ sözleriyle, gerçekleştireceği büyük kültür devrimini de müjdelemekteydi. Özümüze dönüş ve özden yola çıkarak, çağdaşlaşmayı öngören bu kültür, aynı zamanda toplumu bir arada tutan, çağa taşıyan, bizi millet yapan Cumhuriyet devrimidir

Cumhuriyet kültürüne savaş açan, yerine cemaatleri, tarikatları koyarak Türkiye’yi çağdışına sürükleyen siyasi iktidara uyarılarımızı yinelemekteyiz: 30 Ağustos, sadece Türk milletini yok olmaktan kurtaran bir zafer değildir. Yarattığı sonuçla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde millet egemenliğine dayalı tam bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin de kuruluş süreci ve başlangıç tarihidir. Tarihimizi saptıranları, yerine uydurma tarih yazmaya çalışanları da, tekrar tekrar uyarıyoruz. Başaramayacaksınız…

30 Ağustos ve şanlı tarihimiz halkımızın güvencesindedir. Milli zaferlerimizi ve Atatürk devrimlerini unutturmaya çalışanlar, Türk milletini çağdaş dünyaya taşıyan Cumhuriyet devriminin aydınlığına yenilmeye mahkûmdur.”