04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatı...

Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatı başladı

Haber Merkezi - 19 Eylül 2022 Pazartesi - 11:25 Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatı başladı

Denizli Büyükşehir ve Acıpayam belediyeleri iş birliği ile yaptırılacak olan Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi’nin inşaatına başlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kısa bir süre önce yapım protokolü imzalanan ve inşaatına başlanan Acıpayam’a kazandırılacak Gençlik ve Kültür Merkezi sahasında incelemede bulundu.

 

İnceleme gezisine Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Fikret Gümüş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Zolan, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi’nin ihalesini gerçekleştirdiklerini, hemen ardından ise inşaat çalışmalarına başladığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi’nin ilçenin ihtiyacı duyduğu bir yatırım olduğunu belirten Zolan, “Burada gençlerimiz birçok etkinlik yapacak ve atölyelerde eğitim alacaklar. Vatandaşlarımız, özellikle hanım kardeşlerimiz açılan kurslarda eğitim alacak, keyifli anlar geçirecek” dedi.

Tesiste 500 kişilik salon bulunacağını, bunun yanında birçok etkinliğin yapılacağı alanlar ile cep sinemasının da yer alacağını kaydeden Zolan, “Acıpayam’ın ihtiyacını karşılamak adına bu çalışmayı başlattık, hiçbir masraftan kaçınmadık. Arsayı Acıpayam Belediyemiz tahsis etti. Yapımında ise Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kasaploğlu’nun çok büyük desteğini gördük, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bu desteğin üzerine gerekli miktarı koyarak projeyi hayata geçireceğiz. Şimdiden Büyükşehir Acıpayam Gençlik ve Kültür Merkezi’miz hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.