27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 997 hektar alanda larva mücadelesi

997 hektar alanda larva mücadelesi

Haber Merkezi - 13 Nisan 2017 Perşembe - 10:23 997 hektar alanda larva mücadelesi

Sarayköy Belediyesi, yaz aylarında sinek problemi yaşanmaması için 997 hektar alanda sivrisinek, ergin ve larva mücadelesi gerçekleştirdi.

A- A+

Sinek üremesini önlemede ilk ve en önemli adım olarak görülen larva ile mücadele kapsamında Sarayköy Belediyesi Veterinerlik Birimi ekipleri, yoğun bir ilaçlama çalışması başlattı.

İlçenin 32 mahallesinde toplam 997 hektarlık alanda sivrisinek, ergin ve larva mücadelesi gerçekleştiren ekipler, yağmur, drenaj ve kanalizasyon hattında sezon boyunca barınabilecek larva ve haşereler ile mücadele çalışması yaptı.

Haberin DevamıReklam

Sisleme makinesi ve tabletler ile cami, okul tuvaletleri, kanalizasyon girişleri, sulama kanalları, sazlık alanlar, foseptikler, rögarlar, su birikintileri, menholler gibi sivrisinek üreme alanları ilaçlandı.

Vatandaşların yaz aylarını daha rahat geçirmeleri için bahar ve yaz döneminde ilaçlamanın ara ara devam edeceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Belediyesi olarak her yıl mart ayında larva ile mücadele çalışmaları başlatıyoruz. Amacımız yaz aylarında halkımızın özellikle sivrisinek ve karasinek konusunda sıkıntı yaşamamaları” dedi.