30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

8 ve 12. sınıf ile mezunlara yönelik kursların kayıtları başladı

Haber Merkezi - 13 Ekim 2020 Salı - 14:15 8 ve 12. sınıf ile mezunlara yönelik kursların kayıtları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik verelecek LGS ve YKS kurslarının kayıtları başladı. 19 Ekim'den itibaren pandemi kurallarına uygun olarak verilecek kurslarda bir sınıfta en fazla 10 öğrenci bulunacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri, 19 Ekim’den itibaren sadece 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kursu verecek. Bu kapsamda Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde 12. sınıflar ve mezun öğrenciler için TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavlarına hazırlık ve  Karaman, Yenişehir, Sevindik, Fatih, Anafartalar, Kayıhan, Gökpınar ve Mehmet Akif Ersoy Sosyal Etkinlik Merkezlerinde ise 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kursu verilecek. 19 Ekim’de başlayacak kurs kayıtlarının öğrencilerin gideceği sosyal etkinlik merkezinde yaptırabileceği belirtildi.

SINIF MEVCUDU EN FAZLA 10 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK

Üniversiteye hazırlık kurslarının yanında liseye giriş sınavlarına hazırlanacak öğrencilerin yer alacağı sınıfların mevcudunun en fazla 10 kişi ile sınırlandırılacağı, pandemi kurallarına uygun bir şekilde mesafeli oturma düzeni, maske ve hijyen kurallarına uygun bir eğitim gerçekleştirileceği ifade edildi. Kayıtların sınırlı tutulduğu açıklanırken, sınıfların dolması ile birlikte yeni kayıt alınmayacağı belirtildi.