25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 700 araç kapasiteli otopark hizmete açıldı

700 araç kapasiteli otopark hizmete açıldı

Haber Merkezi - 23 Mayıs 2018 Çarşamba - 13:07 700 araç kapasiteli otopark hizmete açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 15 Mayıs Katlı Otoparkı'nın açılışı yapıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde vatandaşlar, 700 araçlık otoparkın terasında düzenlenen iftarda buluştu.

A- A+

Denizli’nin ulaşım sorununu çözmek için, 15 Mayıs Mahallesi’nde yapımını tamamlanan15 Mayıs Kapalı Otoparkı’nın açılış töreni yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin her gün farklı bir mahallede düzenlediği iftar programı ile birlikte yapılan açılış törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, ilçe belediye başkanları, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı.

 

ULAŞIM YATIRIMLARI SÜRÜYOR

700 araç kapasiteli otoparkın terasında düzenlenen iftarın ardından, açılış konuşmasını yapan Bşakan Zolan,“Şehirde yaşamak pek çok ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Her geçen gün araç sayısı artıyor. Şehrimizde 2004 yılında 134 bin olan araç sayısı, bugün 400 bine ulaştı. Ulaşımla ilgili köprülü kavşaklar, üst geçitler, yeni çevre yolları ve farklı planlamalar yaparak trafiği rahatlatmak için yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında otoparklar da en büyük ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Şehrimizin merkezinde çok yoğun olan bu otopark ihtiyacımızı karşılamak için de, zamanında planlanmayan, otopark için alan bırakılmayan yerlerde, otopark kararları alındı” dedi.

10 AYRI NOKTADA OTOPARK YAPILACAK

Bu arsanın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı döneminde planlanarak, otopark yapılması kararı alındığını anlatan Başkan Zolan, “Bu kararların ardından kamulaştırma çalışması başlamıştı. Bu işlem birçok vatandaşımızla uzlaşarak anlaşarak devam etti. Sonrasında bu mülkiyeti belediyemize kazandırdık ve yapımına başladık. Şimdi Denizlimizin şehir merkezindeki 10 noktasında vermiş olduğumuz otopark kararları ile ilgili dava süreçleri tamamlandı ve kamulaştırmalar devam ediyor. O 10 noktada otopark yapmayı Allah’ım bize nasip etsin inşallah. İşte 700 araçlık otoparkı yaptık, tamamladık. Toplam maliyeti 13 milyon 600 bin lira. İnşallah bugünden itibaren kullanmaya başlayacağız. Ben özellikle bu mahalle ve çevre mahalledeki kardeşlerimizden burayı kullanmalarını istiyorum. Bu yatırımlarımız geleceğimize güzellikler katsın inşallah. Otoparkımız, Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİMİZE KAZANDIRILAN ESERLERDE ORTADADIR”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci şunları kaydetti: Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ekibine ve tüm emeği geçen arkadaşlarımızdan ‘Allah razı olsun’ diyorum. ‘Devam’ diye söylediğimiz o sözün, vücut bulduğu nokta burasıdır. Bizim belediye başkanlığımız döneminde tespit edilen, şehrin ihtiyaçlarıyla ilgili çalışmalarının sonradan aynı zihniyet, aynı anlayış ve aynı ahlak içinde devam ettirilmesi ve neticelendirilmesi böyle bir şey. 15 yıldan beri iktidardaki o devamlılık Türkiye’yi nereye getirdiği gayet açıktır. 2004 Mart’ından bugüne kadar da, Denizlimizdeki o devamlılıkta, Denizlimize kazandırılan eserler de ortadadır.

“BU ŞEHRİN SEVDALISIYIZ”

Denizli’nin hak ettiğini aldığını ifade eden Zeybekci, “Denizli Ege’nin vizyon şehri oldu. Denizli Türkiye’nin parmakla gösterilen bir şehri oldu. Büyükşehirle beraber de şehrimizin en uzak köşesindeki kardeşlerimiz de şehir merkezindekilerin almış oldukları hizmetlerle aynı kalite, aynı standartla aynı refaha ulaşıyor. Biz dertliyiz, bu şehrin sevdalısıyız. Şehrimizden başlayarak, ülkemize hizmet etmeyi, aziz millete hizmetkar olabilmeyi Cenabı Allah’ın bir lütfu olarak görüyoruz. İnşallah bu millete ve ülkeye hizmetkarlıkta ‘devam inşallah’ diyoruz. Durmak yok hizmete devam” diyerek konuşmasını tamamladı.