09.07.2020, Perşembe
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

60 yılda Delikliçınar’dan 6 farklı fotoğraf

Haber Merkezi - 28 Haziran 2020 Pazar - 12:54 60 yılda Delikliçınar’dan 6 farklı fotoğraf

Denizli’nin en ünlü meydanı, kente gelenlerin görmeden ayrılmadığı Delikliçınar, hemen her dönemde değişikliğe uğradı. 60 yıl geriye gittiğimizde ise bu meydandaki değişimi gösteren 6 fotoğrafa ulaştık.

A- A+

Adını bugün yerinde yeller esen delikliçınardan alan meydan, kentin tanığıdır. Denizli’nin kalbinin attığı iki meydan vardır. Biri Delikliçınar, diğeri de Bayramyeri. Her iki meydan da yıllar içinde yapılan düzenlemelerle sürekli değişikliğe uğradı. Bazen yapılan düzenlemeler belediye başkanının görev süresi kadar ömürlü oldu. Bir sonraki başkan değişikliğe giden planlamalar yaptı.

Delikliçınar bu değişikliklerden nasibini en fazla alan yer oldu. Kentin tanığı olan bu meydan delikliçınarını, Meserret Kıraathanesi’ni, Meserret Oteli yitirse de yine kentin merkezidir, gelen ziyaretçilerin görmeden ve anı fotoğrafı çektirmeden ayrılmadığı yerdir.

Bu haberimizde Denizli’nin ünlü meydanının yıllar içinde uğradığı değişikliği fotoğraflarla aktarmaya çalıştık. Sizlere 6 farklı fotoğraf karesi sunduk. Bakıp yorum yapmayı da yine sizlere bıraktık.