25.07.2021, Pazar
22 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 60 bin çocuk gönüllerince eğlendi

60 bin çocuk gönüllerince eğlendi

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2018 Pazartesi - 13:12 60 bin çocuk gönüllerince eğlendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen çocuk şenliğinde 60 bin çocuk gönüllerince eğlendi. Başkan Zolan, çocukları sanal dünyadan uzaklaştırarak geleneksel oyunlar ve gerçek arkadaşlarla buluşturduklarını söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen çocuk şenliği tamamlandı. Bugüne kadar yüz binlerce çocuğu ağırlayan çocuk şenliğine bu yıl kent genelindeki 60 bin çocuk katıldı. Şenlikte çocuklar animatörler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Çuval yarışı, ip çekme, can gibi geleneksel oyunlar oynayan çocuklar şişme oyun parklarında doyasıya eğlenme imkanı buldu. Gün boyunca arkadaşları ile eğlenen öğrenciler günün sonunda öğretmenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi, çocuklara ayrıca şenliğe özel tişört hediye edildi.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocuk şenliğini kent merkezi ile birlikte tüm ilçelerde düzenlediklerini söyledi. Başkan Osman Zolan, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar bizim her şeyimiz. Onları geçmişteki geleneksel oyunlarımızla buluşturmak ve tanıştırmak istedik. Çocuklarımızı sanal dünyadan, gerçek olmayan oyunlardan kopararak, gerçek hayattaki oyunlarla ve gerçek arkadaşlarıyla buluşturduk. Birlikte güzel, hoş vakit geçirmelerini, evlerine güzel anılarla dönmelerini sağladık. Şenliğimize emek veren, katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.