3 mahallenin içme suyu iletim hatları yenilendi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 3 mahallenin içme suyu iletim hatları...

3 mahallenin içme suyu iletim hatları yenilendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Mart 2024 Perşembe - 17:53Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe - 17:53
3 mahallenin içme suyu iletim hatları yenilendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Bekilli’ye bağlı 3 mahallede içme suyu iletim hatlarının yenilendiğini bildirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçenin Poyrazlı ve Sırıklı mahallelerindeki içme suyu hatlarında oluşan kireç tabakasının sebep olduğu arızalar ve su kesintilerini gidermek amacıyla bir süre önce çalışma başlatıldığı belirtildi.

Projenin bir an önce tamamlanarak vatandaşların mağdur olmaması için 3 ekiple çalışan DESKİ, bölgeye 6 kilometre içme suyu iletim hattı döşendiğini aktardı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise kentin 19 ilçesi 616 mahallesinde vatandaşların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gayret etiklerini söyledi.

Vatandaşların dertleriyle dertlenmeye, geleceğe eser bırakmaya devam edeceklerini kaydeden Zolan, “Bekilli ilçemizin Üçkuyu, Poyrazlı ve Sırıklı mahallelerinde yaşanan içme suyu sıkıntısına bir an önce son vermek için hızlı bir şekilde projemizi yaparak 6 bin metre içme suyu iletim hattımızı yeniledik. Emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.