25.07.2021, Pazar
22 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 2 kapalı havuzda yüzme kursu kayıtları...

2 kapalı havuzda yüzme kursu kayıtları başladı

Haber Merkezi - 26 Nisan 2018 Perşembe - 18:15 2 kapalı havuzda yüzme kursu kayıtları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezinde 3, ilçelerde 4 adet olmak üzere bu yıl hizmete sunacağı 7 kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinden 2'si daha faaliyete geçiyor. Yapımı tamamlanan Karahasanlı-Çakmak ile Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuz ve Spor Kompleksi’nde ücretsiz yüzme kursu kayıtları başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında hizmete sunduğu Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ile bir süre önce açılan İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin ardından iki spor tesisi daha Denizli halkının hizmetine giriyor. Kısa süre önce tamamlanan Karahasanlı-Çakmak ve Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde ücretsiz yüzme kursu kayıtları başladı. Denizlililere ücretsiz spor kursu hizmeti verecek tesislerden yararlanmak isteyen vatandaşlar Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi, Yenişehir Spor Merkezi ve İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi‘nden kayıt yaptırabilecek.

7’DEN 70’E HERKESE ÜCRETSİZ KURS

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kısa bir süre önce yapımları tamamlanan Karahasanlı- Çakmak ve Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde kurs kayıtlarının başladığını, 7’den 70’e yüzme öğrenmek isteyen herkesi ücretsiz kurslara beklediklerini ifade etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin özellikle çocukların ve gençlerin sporla iç içe yaşaması için yatırımlarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Başkan Zolan, “Denizlimizde yaşayan herkesin spor yapması için, teşvik etmeye ve spor yapabilecekleri alanlar oluşturmaya devam ediyoruz. Kayıhan ve İncilipınar’ın ardından 2 tesisimiz daha kısa süre sonra hizmete açılacak. Başta çocuklarımız, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz olmak üzere herkesi ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.