23.04.2021, Cuma
12 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 2 gazi 10 şehit yakınına devlet...

2 gazi 10 şehit yakınına devlet övünç madalyası

Haber Merkezi - 18 Ocak 2018 Perşembe - 15:50 2 gazi 10 şehit yakınına devlet övünç madalyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları iki gazi ile on şehit yakınına düzenlenen törenle verildi.

A- A+

Polisevi’nde gerçekleşen törene Vali Hasan Karahan, 11. Komando Tugayı Komutan Vekili Albay Osman Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Gülsezen, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Devlet Övünç Madalyası alan şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası teslim töreninde konuşan Vali Hasan Karahan,“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakarlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası tevcih edilen şehitlerimize ve gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Canlarıyla kanlarıyla hizmet eden vatan evlatlarına en yüksek düzeyde takdir etmek ve onların hatıralarını ebediyete kadar yaşatmak adına Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyasını takdim etmek için sizlerin de katılımıyla bu programı gerçekleştiriyoruz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, geride kalan aile ve yakınlarına da Allah sabırlar versin. Siz gazilerimize de uzun ömürler nasip etsin. Onların emanetlerini sonsuza kadar sahip çıkacağız ve bayrağımızı sonsuza dek dalgalandıracağız. Ülkemiz bir ateş çemberinin içinde ama bizim bu birlik ve beraberliğimiz, siz şehit yakınlarımızın gözlerindeki kararlılık ve irade gerçekten bizi gururlandırıyor. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Karahan’ın konuşmasının ardından, 2 gazi ve 10 şehit yakınına Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları verildi.