07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 140 pehlivan deve Denizli’de mücadele edecek

140 pehlivan deve Denizli’de mücadele edecek

Haber Merkezi - 24 Şubat 2022 Perşembe - 12:51 140 pehlivan deve Denizli’de mücadele edecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 27 Şubat Pazar günü düzenlenecek deve güreşinde, 140 pehlivan deve mücadele edecek.

A- A+

Yörük kültürünü yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda önemli bir gelenek olan deve güreşleri düzenliyor. 27 Şubat Pazar günü Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde (Albayrak Meydanı altı) gerçekleşecek etkinliğe, Denizli’nin yanı sıra Aydın ve Muğla başta olmak üzere çevre illerden gelecek 140 pehlivan deve kıyasıya mücadele edecek. Denizli ve Ege Bölgesi’nde Yörükler başta olmak üzere bölge halkının en büyük eğlencelerinden olan, tarihi ve kültürel öğelerin yaşatıldığı deve güreşlerine katılımın ücretsiz olacağı açıklandı.

25 ŞUBAT CUMA GÜNÜ KORTEJ

Haberin DevamıReklam

Organizasyonda mücadele edecek develerin de katılacağı kortej 25 Şubat Cuma günü saat 14.30’da yapılacağı belirtildi. Bayramyeri Meydanı’ndan başlayacak kortej 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son bulacak.

ZOLAN’DAN DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,ücretsiz organizasyona tüm hemşehrilerini davet etti. Yörük kültürünün önemli bir geleneği olan deve güreşlerinin kültürel zenginliklerin bir parçası olduğunu kaydeden Zolan, “Katılımın ücretsiz olacağı bu güzel organizasyon için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Şehrimiz ve çevre illerden tüm güreş severleri Pazar günü şehrimize bekliyoruz” dedi.