100 kişilik korodan Ata’ya Saygı Konseri – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 100 kişilik korodan Ata’ya Saygı Konseri

100 kişilik korodan Ata’ya Saygı Konseri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 14:33Güncelleme: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 14:34
100 kişilik korodan Ata’ya Saygı Konseri

Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosundan Ata’ya saygı konseri. 100 kişilik koro, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu ve Orkestrası, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ata’mıza Saygı” konseriyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konseri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ile davetliler izledi.

 

Şef Ahmet Nuri Çağdaş yönetimindeki 100 kişilik koro ve 30 kişiden oluşan orkestra, Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdi.

KoroŞefi Çağdaş’ın Cumhuriyet’in 100. yılına özel bestelediği 100. Yıl Marşı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’ın temsili olarak canlandırılması büyük beğeni topladı.

Binlerce izleyici ellerindeki Türk bayrakları ile konserde seslendirilen eserlere eşlik ederken, sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

Haberin DevamıReklam
Programda, Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu da sahne aldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, konserin ardından yaptığı konuşmada, Şef Ahmet Nuri Çağdaş,100 kişilik dev koro ve tüm müzisyenleri kutladı.

Programın büyük bir emekle hazırlandığına şahitlik ettiğini söyleyen Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına kavuşmak büyük bir ayrıcalık. Yaşasın Cumhuriyet, ilelebet yaşasın. Biliyoruz ki bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız yaşıyorsak bunun bedelini ödeyenler var. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere silah arkadaşlarına, bu uğurda gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimize, büyüklerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Amasız, fakatsız bayrağımıza, vatanımıza, Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Bu ülke hepimizin, bu şehir hepimizin” diye konuştu.