04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Yazar Uslu’dan ‘Bir Efsane Kızılcabölükspor’ kitabı

Yazar Uslu’dan ‘Bir Efsane Kızılcabölükspor’ kitabı

Haber Merkezi - 18 Eylül 2022 Pazar - 10:28 Yazar Uslu’dan ‘Bir Efsane Kızılcabölükspor’ kitabı

Yazar Abdülkadir Uslu, bir dönem başkanlığını da yaptığı Kızılcabölükspor’un tarihini yazdığı ciltlik kitapla anlattı. “Bir Efsane Kızılcabölükspor” isimli kitap 6 yıllık bir çalışmanın ürünü.

A- A+

Profesyonel futbolda geçen sezona kadar Denizli’yi temsil eden ikinci takım olan Kızılcabölükspor, 2012-2013 sezonunda yükseldiği TFF 3. Lig’den Bölgesel Amatör Lige (BAL) düştü. Sarı-kırmızılı takım, 8 sezonda inişli-çıkışlı grafikler çizdi, iki kez 2. Lige yükselebilmek için play-off maçları oynadı. Ancak, yaşadığı sıkıntılara kalıcı çözüm getirilemeyince geçen sezon amatör kümeye düştü.

Bu sezon BAL’da mücadele edecek olan sarı-kırmızılı takımın iki dönem başkanlığını yapan Yazar Abdülkadir Uslu, kulübün 1950 yılından 2021 yılına kadar olan serüvenini “Bir Efsane Kızılcabölükspor” isimli kitapla anlattı.

Haberin DevamıReklam

Uslu, yazdığı kitapla ilgili “Üst üste 4 şampiyonluk sonrasında profesyonel lige çıktığı dönemde hep takımla iç içe oldum. Kızılcabölükspor’la ilgili doğru bilgileri kayıt altına almak, tarihe bir not bırakmak amacıyla bu çalışmayı ortaya koydum. Üç ciltlik bu araştırma-anı eserde, yüzlerce fotoğraf ve belge yer alıyor” açıklamasını yaptı.

Kızılcabölükspor’un yaşadığı süreci, karşılaşılan zorlukları, verilen mücadeleyi anlatmaya çalıştığını kaydeden Uslu, “Kızılcabölükspor bir efsanedir. Henüz bir filmi çekilemedi, okullarda ders olarak okutulamadı ama bu geniş kapsamlı üç ciltlik belgesel çalışma hemşerilerimizin ve sporseverlerin kitaplıklarında yerini alacak. Bu çalışma tek tek isimlerini sayamayacağım kadar çok hemşerimin katkısıyla, desteğiyle vücut buldu” dedi.

“Bir Efsane Kızılcabölükspor” isimli üç cilt 1900 sayfalık kitabın kapak çalışmasını kardeşi karikatürist-ressam Hakkı Uslu yaptı.