Tavas’ta zeytin fidanları toprakla buluştu – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavas’ta zeytin fidanları toprakla buluştu

Tavas’ta zeytin fidanları toprakla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Kasım 2023 Cuma - 11:25Güncelleme: 17 Kasım 2023 Cuma - 11:25
Tavas’ta zeytin fidanları toprakla buluştu

Tavas Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, bin adet zeytin fidanı toprakla buluştu.

Doğayı koruma ve üretime yönelik destekleme çalışmalarını sürdüren Tavas Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Seki Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte Tavas Belediyesine ait 18 dekar araziye bin adet zeytin fidanı dikildi. Etkinlikte konuşan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir ülke bırakmayı hedeflediklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam
Göreve geldikleri günden bu yana çok sayıda çalışmayı hayata geçirdiklerini kaydeden İnamlık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kültürel ve sosyal belediyecilikte de önemli çalışmalara imza attık. Tavasımızı güzelleştirmek ve gelecek nesillerimize yeşil alanlar bırakmak için ekiplerimiz ile birlikte yoğun mesai içerisindeyiz. Bir fidan bin umut demek; daha yeşil bir Türkiye demek. Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle geleceğe nefes olmak için Belediyemize ait 18 dekar arazide 1000 adet zeytin ağacını Seki Mahallemizde toprakla buluşturduk. Sürdürülebilir bir belediye anlayışı ile belediyemize ait toprakları verimli hale getirerek, mahsullerinden elde ettiğimiz geliri de öğrencilerimizle paylaşacağız. Toprakla buluşan ve yeşeren her bir fidan yarınlarımıza nefes olacak.100. Yıl Zeytinliğimiz Tavasımıza hayırlı olsun. Fidanlarımız, tıpkı Cumhuriyetimiz gibi asırlar boyu büyüsün ve yeşersin” dedi.