02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavas’ta Yörük ve Türkmen Şenliği düzenlendi

Tavas’ta Yörük ve Türkmen Şenliği düzenlendi

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2022 Perşembe - 13:41 Tavas’ta Yörük ve Türkmen Şenliği düzenlendi

Denizli’nin Tavas ilçesinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas Belediyesi ve Çağırgan Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile Yörük ve Türkmen Şenliği düzenlendi.

A- A+

İlçenin Çağırgan Mahallesi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Yörük ve Türkmen Şenliği, şiir ve türkü dinletileri ile başladı. Sipsi ustası Halime Özke’nin gösterisinin ardından program, Çağırgan köy düğünü canlandırması ile devam etti. Geleneksel gelin giysisi ile deveye binen gelin, davul ve zurna eşliğindeki konvoyla şenlik meydanından köy meydanına getirildi.

Haberin DevamıReklam

Şenliğin akşam programında ise Tavas Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ve misafir halk oyunları ekipleri gösterileri düzenledi. Program, Ayşe Dinçer konseri ile son buldu.

Yörük Türkmen kültürünü tanıtarak gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Bu geleneğimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Genç nesillerimiz kültürüne, değerlerine bağlı kalıp, geçmişini unutmayan, örf ve adetlerine sahip çıkan nesiller olarak geleceğe ışık tutacaklardır” dedi.