Tavas’ta rahvan at yarışları yapılacak – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavas’ta rahvan at yarışları yapılacak

Tavas’ta rahvan at yarışları yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Ekim 2023 Perşembe - 10:14Güncelleme: 5 Ekim 2023 Perşembe - 10:14
Tavas’ta rahvan at yarışları yapılacak

Denizli’nin Tavas ilçesi, 8 Ekim’de gerçekleştirilecek rahvan at yarışlarına ev sahipliği yapacak. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık da, “Vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Yarış severlerin ve at tutkunlarının bir araya gelmesi ve ata sporunun genç kuşaklara tanıtılması amacıyla Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu, Tavas Belediyesi ve Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği iş birliğinde rahvan at yarışları düzenleniyor.

8 Ekim Pazar günü 10.00’da Tavas Ovası Deliçay Deresi mevkinde gerçekleştirilecek yarışlarda sporcular, baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü tay, 3’lü tay, 2’li tay, ithal atlar (A) ve ithal atlar (B) kategorilerinde mücadele edecek.

Haberin DevamıReklam
Yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Yarışlarımız Türkiye’nin odaklandığı bir organizasyondur. Bu sene de ülkemizdeki yarış severler ve at tutkunları bir araya gelecek. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yarışlarımıza katılmak için talep var. Ata mirasımızı korumak ve gelecek nesillerimize aktarmak amacıyla düzenleyeceğimiz rahvan at yarışlarımızı görkemli bir şekilde gerçekleştirecek, hemşehrilerimize keyifli bir gün yaşatacağız” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yılı olduğunu anımsatan İnamlık, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle yapılacak olan yarışların daha güzel bir önemi ve değeri var. Kıyasıya rekabet, büyük bir dostluk ortamında güzel bir yarış gerçekleşmesini diliyor, vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” diye konuştu.