09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavas’ta küçükbaş ilaçlama makinesi hizmete alındı

Tavas’ta küçükbaş ilaçlama makinesi hizmete alındı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 17:26Güncelleme: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 17:43
Tavas’ta küçükbaş ilaçlama makinesi hizmete alındı

Tavas Belediyesince, ilçedeki üreticilere destek kapsamında küçükbaş ilaçlama makinesinin hizmete alındı.

Tavas Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle küçükbaş ilaçlama makinesinin ilçeye kazandırıldığını duyurdu. Tarım ve hayvancılığa yönelik destek kapsamında, Yahşiler Mahallesi’nde küçükbaş hayvanlar ilaçlandı.

Üreticilere ve yetiştiricilere her zaman destek olduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, ilçede 932 işletmede 84 bin 731 adet küçükbaş hayvan yetiştirildiğini dile getirdi.

Haberin DevamıReklam
“YILDA İKİ KEZ ÜCRETSİZ İLAÇLAMA”

Mobil küçükbaş hayvan ilaçlama makinesinin ilçedeki hayvancılığa büyük katkı sağlayacağını kaydeden İnamlık, “Uygulama kapsamında biri veteriner teknikeri olmak üzere iki personelimiz görev alacak. Güz ve bahar dönemlerinde yılda iki defa yetiştiricilerimize ücretsiz hizmet sunacağız” dedi.

“ET VE SÜT VERİMİNİ ARTTIRACAK”

İlaçlama hizmetini Yahşiler Mahallesi’nden başlattıklarını ifade eden İnamlık, “İlaç, su ve zaman tasarrufu sağlayacak bu hizmetimiz hastalıkları önleyerek et ve süt verimini arttıracak. İlçemize desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a teşekkür ederim. Hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.