Tavaslılar gönül sofrasında buluştu – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavaslılar gönül sofrasında buluştu

Tavaslılar gönül sofrasında buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Mart 2024 Perşembe - 15:24Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe - 15:24
Tavaslılar gönül sofrasında buluştu

Tavas Belediyesi, ilçe merkezinde verdiği iftar yemeğinde binlerce ilçe halkını gönül sofrasında bir araya getirdi.

Tavas Belediyesi, ramazan ayının manevi atmosferinin yaşanması için mahalle iftarları düzenliyor. Ramazan ayının başından itibaren her gün birkaç mahallede kurulan iftar sofralarıyla vatandaşlar aynı sofrada buluşuyor.

 

Ramazan ayında orucunu birlikte açmak isteyen vatandaşları gönül sofrasında bir araya getiren Tavas Belediyesi, iftar sofrasını bu kez 5 bin kişinin katılımı ile ilçe merkezinde kurdu. Gönül sofralarını dolduran binlerce kişi, ezanın okunmasıyla oruçlarını hep birlikte açtı. İftar programının ardından tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu.

İftar yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör de katıldı.

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Rahmetin, bereketin ve bolluğun ayı olan Mübarek Ramazan'da Merkez ve Mahallelerimizde kurduğumuz gönül sofralarımızda hemşehrilerimizle birlikte Ramazan ayının güzelliğini ve manevi birlikteliğini yaşıyoruz. En yoğun birlik ve beraberlik duygularını yaşadığımız böyle güzel bir akşamı aynı sofrada paylaşıyor olmak, bizler için çok kıymetli. Ramazan ayı boyunca, her gün birlik ve beraberliği yansıtan bu sofralarımızı kurmaya devam ediyoruz. Hep beraber nice güzel Ramazanlar yaşamak dileğiyle. Rabbim hepimizi Kadir Gecesi’ne, Ramazan Bayramı’na ulaştırsın. Allah’ım yapmış olduğumuz ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin. Gönül birlikteliğimize ortak olup iftar soframızı şereflendiren tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.