İnamlık’tan Gençlik Merkezi ile Kültür ve Sanat Evi’nin açılışına davet – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. İnamlık’tan Gençlik Merkezi ile Kültür ve...

İnamlık’tan Gençlik Merkezi ile Kültür ve Sanat Evi’nin açılışına davet

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Mart 2024 Cuma - 15:35Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma - 15:35
İnamlık’tan Gençlik Merkezi ile Kültür ve Sanat Evi’nin açılışına davet

Tavas Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Tavas Belediyesi Gençlik Merkezi ile Kültür ve Sanat Evi, atölyelere, Tavas’ın yöresel lezzetlerinin olduğu gastro odasına, Kent Müzesi’ne, kafe ve restoranlara ev sahipliği yapacak.

Tavas Belediyesince yapımı tamamlanan Tavas Belediyesi Gençlik Merkezi ile Kültür ve Sanat Evi, 9 Mart Cumartesi günü hizmete alınacak.

Konuyla ilgili konuşan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Tavas Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 250 kişilik sinema salonu, 300 kişilik konferans salonu, eğitim çalışmaları için öğrenci derslikleri, gençlere ve çocuklara çeşitli etkinlikler ve gösterimler yapabilecekleri sınıflar yer alacak” dedi.

Tavas Kültür ve Sanat Evi’nin ilçenin tarihi, kültürel değerleri, gelenek ve göreneklerinin tanıtacağını kaydeden İnamlık, “Tavas Kültür ve Sanat Evi’nde el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği atölyeler ve satışının yapılacağı alanlar, Kızılcabölük Tekstil ürünleri ve dokumalar, doğal taş resim atölyeleri, Tavasın yöresel lezzetlerinin yer aldığı gastro odası, Kent Müzesi, kafe ve restoranlar yer alacak” diye konuştu.

Tavas’ı cazibe merkezi haline getirdiklerini söyleyen İnamlık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tavas Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmayı ve onlara en iyi hizmetleri sunmayı önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımız için Gençlik Merkezimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tavas Kültür ve Sanat Evimiz ile de İlçemizin tarihi, kültürel değerlerin tanıtılması ve gelecek nesillerimize aktarılmasını hedefleyerek, Tavasımızı cazibe merkezi haline getiriyoruz. Buradan tüm hemşehrilerimi 9 Mart Cumartesi günü gerçekleştirecek olduğumuz açılış programlarımıza davet ediyorum.”