Öğrencilerin mezuniyet hediyesi bisiklet oldu – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Öğrencilerin mezuniyet hediyesi bisiklet oldu

Öğrencilerin mezuniyet hediyesi bisiklet oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 09:53Güncelleme: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 09:53
Öğrencilerin mezuniyet hediyesi bisiklet oldu

Denizli’nin Tavas ilçesinde, ilkokul eğitimini başarıyla tamamlayan 393 öğrenciye, Denizli Büyükşehir ve Tavas belediyelerince bisiklet hediye edildi.

Tavas Belediyesi, ilçedeki ilkokullarda 4.sınıf eğitimine başarıyla tamamlayıp ortaokula geçen öğrencilere bisiklet hediye etti. Bağlar Mesireliğinde düzenlenen teslim törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık, eşi Dilek Tatık, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Tatık, “Verdiğimiz tüm sözleri tek tek tutup, Tavas’ı yarınlara taşıyacağız. Ben aday olduğumda da Tavas’ta hep beraber kardeşçe yaşamayı hayal ettim. Siyasi ötekileştirmenin bittiği, herkesin kardeşçe yaşadığı bir Tavas hayal ettim. Göreve geldiğimiz günden itibaren adım adım ilerleyerek bu hayalimizi inşa ediyoruz” dedi.

Öğrencilere bisikletlerini sağlıklı günlerde kullanmalarını dileyen Tatık, “Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum. Tavas Bağlar Mesireliği’nde gerçekleştirdiğimiz törende, ilkokul eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, bisikletlerini teslim etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadık. Bu projeyle, çocuklarımızın eğitim başarılarını ödüllendirirken, aynı zamanda onların sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerine katkı sağlamayı amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın mutluluğunu ve heyecanını paylaşmak bizler için büyük bir onurdu” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
Tatık ve ekibini kutlayan Çavuşoğlu ise “Kadir kardeşimle beraber bu yolculuğa çıktığımızda, bu şehirde insanların mutlu olduğu, bizle beraber herkesin yüzünün güldüğü bir şehir hayaliyle yola çıktık” ifadelerini kullandı.

Bu arada, bisiklet hediye edilen öğrencilere uyarılarda bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli Muhammet Baki Akdağ, çocuklara bisikletle trafikte nasıl davranmaları konusunda bilgiler verdi. Bisiklet kullanırken dikkat edilmesi gereken trafik kurallarını hatırlatan Akdağ, gündüzleri açık renkli, geceleri ise fosforlu elbise giymenin önemine dikkati çekti.

Törende yapılan konuşma ve bilgilendirmelerin ardından bisiklet almaya hak kazanan 393 öğrenciye bisikletleri Çavuşoğlu, Tatık ve protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

Tatık ve eşi, aldıkları hediyeyi harmandalı oynayarak kutlayan öğrencilerle beraber, kentte bisiklet turu attı.

DENİZLİ (İHA)