08.03.2021, Pazartesi
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

İzzethan hem okuyor hem hayvancılık yapıyor

Haber Merkezi - 10 Şubat 2021 Çarşamba - 21:30 İzzethan hem okuyor hem hayvancılık yapıyor

Denizli’nin Tavas ilçesinde, 14 yaşındaki İzzethan Cabbar, eğitimini sürdürürken, kendisine mini bir çiftlik de kurdu.

A- A+

İlçenin Solmaz Mahallesi’nde ikamet eden İzzethan Cabbar, hayvan sevgisiyle çıktığı yolculukta önemli bir başarıya imza attı. Dedesinin aldığı civcivlerle yetiştiriciliğe başlayan İzzethan Cabbar, bugün 200 tavuk, 15 küçükbaş ve 6 büyükbaş hayvan sahibi oldu.

Kazandıkça alım yapan İzzethan, yumurta, kurbanlık hayvan satışlarından kazandığı parayla büyükbaş hayvan aldığını, ailesinin de desteğiyle işletmesindeki küçük ve büyükbaş hayvan sayısını artırdığını söyledi.

KUTLAMA ZİYARETİ

Öte yandan, kurduğu mini çiftlikle dikkatleri çeken İzzethan Cabbar’ı Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Tavas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Nas ile Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu ziyaret etti.

İzzet Han’ın yaptığı çalışmalardan etkilendiğini ifade eden Erkaya, “Burada kuşların, keçilerin, koyunların, ineklerin ve tavukların var. Hem okuyor hem tarımla uğraşıyorsun. Üretiyor, kendine ve ailene gelir sağlıyorsun. Yaşıtlarına örnek olduğun için teşekkür ediyorum. Umarım ileride daha iyi yerlere gelerek ülkemiz tarımına büyük katkılar sağlarsın. Biz teşkilat olarak her zaman senin ve bütün üreticilerimizin yanındayız” dedi.