Tavas’ta rahvan at yarışları yapıldı – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. TAVAS
  8. /
  9. Tavas’ta rahvan at yarışları yapıldı

Tavas’ta rahvan at yarışları yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Ekim 2023 Pazar - 14:39Güncelleme: 8 Ekim 2023 Pazar - 14:40
Tavas’ta rahvan at yarışları yapıldı

Tavas Belediyesi ile Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle Cumhuriyet’in 100. yılı anısına düzenlenen rahvan at yarışları yapıldı.

Tavas’ta at yarışı heyecanı yaşandı. Tavas Ovası Deliçay Deresi mevkisindeki parkurda düzenlenen rahvan at yarışları; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü tay, 3’lü tay, 2’li tay, ithal atlar (A) ve ithal atlar (B) kategorilerinde yapıldı.

 

Denizli, Bursa, İzmir, Aydın, Afyonkarahisar, Antalya ve Muğla’dan 150 dolayında atın katıldığı yarışlar heyecan içinde geçti.

İNAMLIK: AMACIMIZ KÜLTÜRÜMÜZÜ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Bugünkü gayemiz kültürümüzü gençlerimize, gelecek nesillere aktarmak. Buradaki evlatlarımız rahvan at yarışlarını öğrensinler. Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi nedeniyle atlarımız Cumhuriyetimiz için koşuyor. Gayemiz dinamik, sporu seven genç yeni nesiller yetiştirmek” dedi.

Haberin DevamıReklam
ZEYBEKCİ, AYAĞININ TOZUYLA YARIŞLARI İZLEMEYE GELDİ

AK Parti’nin dün yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’de önce MKYK’ya seçilen, ardından da Ekonimi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Nihat Zeybekci de yarışları izlemek üzere Tavas’a geldi.

Çocukluğunun geçtiği Tavas’ta bu güzelliğini yaşamaktan mutlu olduğunu söyleyen Zeybekçi, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Zeybekçi, partideki göreviyle ilgili de memleket için uygun görülen bütün görevleri her zaman olduğu gibi kabul ettiğini belirtti.

DENİZLİ (İHA)