02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Yukarışamlı mahalle konağı hizmete hazır

Yukarışamlı mahalle konağı hizmete hazır

Haber Merkezi - 7 Nisan 2021 Çarşamba - 13:46 Yukarışamlı mahalle konağı hizmete hazır

Pamukkale Belediyesi tarafından, Yukarışamlı’da mahalle konağı yaptırıldı. Mahalle konağında çeşitli birimler yer alıyor.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin seçim vaadleri arasında da bulunan mahalle konakları projesinin ilki Yukarışamlı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Toplam 500 metrekarelik alanda 120 metrekare kapalı alana sahip, tek katlı olarak yapılan Yukarışamlı Mahalle Konağı’nın içerisinde çok amaçlı salon, muhtarlık odası, sağlık odası, tuvaletler ve mutfak yer alıyor.

Bahçe düzenlemesi de yapılan mahalle konağının tamamlandığını, hizmete hazır olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yukarışamlı Mahalle Konağımız, muhtarlık hizmetlerinin ve kültürel faaliyetlerinin rahat bir ortamda yapılmasını sağlayacak aynı zamanda mahalle sakinlerinin isteğine göre taziye, mevlit, düğün, nişan, kına, asker gecesi gibi özel günlerde de kullanılabilecek. Vatandaşlarımızın sosyalleşmesine önemli katkıda bulunacak. Mahalle konaklarını ilçemizde yaygınlaştırmak istiyoruz. Çünkü, mahalle konakları bir kültürdür. Çocuklarımıza, gençlerimize mahalle kültürünün ve sahip olduğumuz toplumsal değerlerimizin aktarılması için köprüdür. Yıllardır atıl halde bulunan bir binanın tadilatını yaparak, mahalle sakinlerimiz için çok güzel bir sosyal yaşam alanı oluşturduk. Yukarışamlı Mahalle Konağımız hayırlı olsun” dedi.

Haberin DevamıReklam

MAHALLE HALKINDAN TEŞEKKÜR

Yukarışamlı Mahalle Muhtarı Hüseyin Efe, yaklaşık 15-20 yıldır olan eski binanın mahalle konağına dönüştürülmesinden sevinç duyduklarını  ifade ederek, “Yukarışamlı Mahallemizde uzun zamandır enkaz halinde bulunan mahalle konağımızın tadilatını Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örkiyaptırdı. İçerisinde muhtarlık odası, sağlık evi ve toplantı salonu olan mahalle konağımızı hizmete sundu. Mahallemizin sokaklarını tozdan çamurdan kurtaran, mahallemize konak yapan Sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine kendi adıma ve mahalle halkım adına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinden Kemal Arpa ise, “Köyümüz bugüne kadar böyle bir şey görememişti” diyerek mutluluğunu dile getirdi.