29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Uzunpınar’ın yollarına beton kilit parke taşı

Haber Merkezi - 6 Ekim 2020 Salı - 14:23 Uzunpınar’ın yollarına beton kilit parke taşı

Pamukkale Belediyesi, Uzunpınar Mahallesi’nde başlattığı beton kilit parke taşı döşeme çalışmalarında sona gelindi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Merkezdeki mahallelerimizin sokak görünümleri nasılsa en uzak mahallelerimizin de sokakları öyle olacak” dedi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde beton kilit parke taşı yol ve kaldırım yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar Akdere, Güzelköy, Kale, Akhan, Güzelpınar ve Eldenizli mahallelerinde çalışmalar tamamlanırken, ilçe merkezine uzak mahallelerden olan Uzunpınar’da da 35 bin metrekare alana beton kilit parke yol yapıldı.

VATANDAŞLAR YAPILAN ÇALIŞMADAN MEMNUN

Uzunpınar Mahalle Muhtarı Halil Demiröz: “Mahallemizin yıllardır süren kilit taş problemi vardı. Bu sorunumuzu Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ilettik. Sağ olsun başkanımız bu sorunumuzu kısa sürede halletti. Pamukkale Belediyemiz bu sorunumuza köklü bir çözüm getirerek mahallemize toplamda 35 bin metrekarelik alana kilit parke taşı döşedi. Bu bağlamda başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla kapanan eski Uzunpınar Belediyesi Başkanı Hasan Ali Ubuz: “Bizlerin yapamadığını şimdiki belediye başkanlarımız yapıyor. Şu an yapılan hizmetler çok güzel, çok memnunuz. Uzunpınar Mahallemiz her açıdan çok güzel oldu. Bundan dolayı hepsinden Allah razı olsun.”

Ali Kayhan: “Pamukkale Belediyemizin mahallemizde yaptığı çalışmalar çok güzel. Yollarımız tozdan topraktan kurtuldu. Eskiden sokaklarımız tozdan çamurdan geçilmiyordu. Ama yapılan kilit parke taşları ile yollarımız çok güzelleşti. Bundan iyisi can sağlığı. Bize verilen bu hizmetlerden dolayı Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. Halil Pala isimli vatandaş da “Pamukkale Belediyemiz en büyük sorunumuza el attı ve mahallemizin her yeri tozdan topraktan ve çamurdan kurtuldu. Bu hizmetlerden dolayı çok mutluyuz. Bundan dolayı emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

“MERKEZDEKİ SOKAKLAR NASILSA EN UZAK YERİN SOKAKLARI DA ÖYLE OLACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’nin tüm mahallelerinin daha iyi bir görünüme kavuşturmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “23 mahallemizde yapılan yaklaşık 200 bin metrekarelik beton kilit parke taşı döşeme işlemimiz devam ediyor. Çalışmalarımız en uzak mahallerimizden biri olan Uzunpınar’da da yapıldı. Buraya yaklaşık 35 bin metrekarelik alanda kilit parke taşı yol çalışması yapıldı. Merkezdeki mahallelerimizin sokak görünümleri nasılsa en uzak mahallelerimizin de sokakları öyle olacak. Çünkü Pamukkale’nin her mahallesi bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana daha iyi bir Pamukkale için gece gündüz demeden çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Tek gayemiz görevimizi layıkıyla yerine getirip Pamukkale’de yaşayan insanlarımızın mutluluğunda pay sahibi olmaktır” dedi.