29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nda spor ve...

Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nda spor ve eğlence bir arada

Haber Merkezi - 2 Mayıs 2018 Çarşamba - 11:40 Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nda spor ve eğlence bir arada

Pamukkale Belediyesi’nin turizm beldesi beyaz cenneti tanıtmak ve kitleleri sporla buluşturmak üzere bu yıl ikincisini düzenleyeceği Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları 4-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Masa tenisinden çim hokeyine çeşitli spor karşılaşmalarının yapılacağı organizasyonda, Sinan Akçıl ve Murat Dalkılıç da sahne alacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Tüm halkımızı 3 gün sürecek spor bayramımıza bekliyoruz” dedi.

A- A+

İlki geçen yıl düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları için geri sayım başladı. 25 Nisan’da ünlü isimlerin katılımı ile lansmanı yapılan 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları, 4 Mayıs Cuma günü saat 19.30’da KYK Kavşağı’ndan başlayacak kortej yürüyüşü ile start alacak. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre Kültür Merkezi’nde sona erecek olan yürüyüşe meşaleler ve dev Türk bayrağı damga vuracak.

PANEL VE SİNAN AKÇIL KONSERİ

Kortej sonrasında, PAÜ Açık Tenis Kortları’nın bulunduğu tören alanında ünlü isimlerin katılımıyla “Sporda Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu panel düzenlenecek. Panele, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte, spor spikeri Ersin Düzen, sunucu Merve Toy, sunucu ve spor yazarı Murat Murathanoğlu, Milli Karateci Enes Erkan, sunucu Seval Çöpür, milli eskrimci Fatma Zehra Köse, Ampute A Milli Futbol Takımı yıldız isimlerinden Barış Telli ve Denizlili milli atlet Alperen Acet ile Türkiye Şampiyonu atlet Miray Akbulut katılacak. Panelin ardından saat 20.30’da ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, sevilen şarkılarını Denizlililer için söyleyecek.

5-6 MAYIS’TA SPOR ŞENLİĞİ YAŞANACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Spor Oyunları’na bu yıl yeni branşların eklendiğini, taekwondo, masa tenisi, 3×3 basketbol turnuvalarının yanı sıra, bu yıl çim hokeyi turnuvasının da yapılacağını söyledi. Başkan Gürlesin, 5-6 Mayıs Cumartesi-Pazar saat 10 ila 18 saatleri arasında PAÜ Spor Salonu, PAÜ Çadır Spor Salonu ve KYK Çim Saha’sında düzenlenecek turnuva müsabakaların sonunda dereceye girenlere ödüllerin verileceğini belirtti.

5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de PAÜ Halı Saha’sında bu yıl 7’ncisini düzenledikleri futbol şöleninin final maçının oynanacağını kaydeden Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Pamukkale Halı Saha Turnuvası’nın finalini de spor oyunları içine almak istedik. Mahalleler arası kaynaşmasının sağlanması, gençlerimizin belediyemizce ilçemizde yaptığımız halı sahaları daha aktif kullanmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz 7. Futbol Halı Saha Turnuvamızın finalinin coşkusunu, spor oyunları coşkusuna dahil etmek istedik” dedi.

FİNALDE MURAT DALKILIÇ KONSERİ

2.Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları 6 Mayıs 2018 Pazar günkü tüm coşkusu, bölgenin turizm noktası olan Pamukkale Travertenlerinin altında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur’da gerçekleşecek. Denizli Halkı’nın tüm etkinliklere rahatlıkla ulaşım sağlayabilmesi amacıyla, belirli noktalardan ücretsiz otobüs seferlerinin sağlanacağı Pazar günü, 7’den 70’e herkesin ilgi alanına göre spor dalında etkinlikler bulacağı dopdolu içeriğe sahip. Pazar günkü etkinlikler saat 10.00’da uluslararası platformda yarışmacılarında katıldığı 21 kilometrelik yarı maraton ile başlayacak. ok atışları, bisiklet turu, yamaç paraşütü- yelken kanat gösterisi, balon gösterisi ve sosyal etkinlik programları ile gün boyunca sürecek spor oyunları finalinde ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç sahne alacak.

HALK KOŞUSU’NA DAVETLİSİNİZ

Pazar günü saat 13.00’te Pamukkale Naturel Park’tan başlayacak olan Halk Koşusu’na tüm halkı davet eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Üç gün sürecek tüm etkinliklerimiz her yaştan herkesin ilgilendiği spor branşlarıyla dopdolu. Ben tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyorum. Özellikle, 1,8 km’lik mesafede Pamukkale Natural Park’tan başlayacak olan ve yine Natural Park’ta bitecek olan Halk Koşusuna 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. ‘Sağlıklı yaşam için spor şart’ prensibiyle gerçekleştirilecek olduğumuz halk koşusunda tüm katılımcılara etkinlik anısına anı tişörtü hediye edeceğiz. Şehir merkezinden gün boyunca ücretsiz servisler kaldıracağımız halk koşusuna olmak üzere, tüm etkinliklerimize halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Bu arada 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın detaylı programına www.pamukkalesporoyunlari.com adresinden ulaşılabilecek.