13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Tarihi Kentler Birliği’nin yarışmasında dereceye giren...

Tarihi Kentler Birliği’nin yarışmasında dereceye giren Pamukkale Belediyesi ödülünü aldı

Haber Merkezi - 23 Eylül 2021 Perşembe - 15:24 Tarihi Kentler Birliği’nin yarışmasında dereceye giren Pamukkale Belediyesi ödülünü aldı

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen “2020 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda dereceye giren Pamukkale Belediyesi, törenle ödülünü aldı.

A- A+

İstanbul Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, Pamukkale Belediyesi adına ödülü Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi aldı. Pamukkale Belediyesi’nce Laodikeia Kuzey (Kutsal) Agora ve Batı Portik Restorasyonu ile  kültür mirasının gelecek kuşaklara aktarılmasına verilen katkıyla ödüle uzandı.

“BÜTÜN ÇABAMIZ PAMUKKALE İÇİN”

Haberin DevamıReklam

2020 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında alınan ödülün önemli olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ““Pamukkale Belediyesi olarak, daha da güzel bir Pamukkale için çalışırken, ilçemizin adını daha da geniş kitlelere başarıyla duyurmaya devam edeceğiz. Bütün çabamız Pamukkale için. Laodikeia Kuzey (Kutsal) Agora, Batı Portik Restorasyonu çalışmalarımız sadece ilçemiz değil bölgemizin, Denizli’mizin tarihi açısından çok önemli bir çalışma. Bu önemli projemizi ödüle layık gören Tarihi Kentler Birliği’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.