02.12.2020, Çarşamba
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Seyir Tepesi Şehir Ormanı kapılarını açtı

Haber Merkezi - 2 Kasım 2020 Pazartesi - 11:35 Seyir Tepesi Şehir Ormanı kapılarını açtı

Pamukkale Belediyesince yapımı tamamlanan Seyir Tepesi Şehir Ormanı, hafta sonunda kapılarını misafirlerine açtı.

A- A+

İlçenin Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan 405 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen Seyir Tepesi Şehri Ormanı, Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru yapılan 1550 projenin en büyüğü olma özelliği taşıyordu. 31 Ekim Cumartesi günü hizmete alınan Seyir Tepesi’ne ilgi yoğun oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren şehir ormanına gelen vatandaşlar kendi araçları ve ücretsiz ring seferleri ile muhteşem tesise çıkma imkanı buldu. Çocuklar için çizgi film kahramanlarının temalarından oyun grupları oluşturulurken, vatandaşlar eşsiz Denizli manzarasında fotoğraf çektirdi.

Macera parkuru, dağ kızağı, 5 kuleli zipline ve kay kay parkuru adrenalin sevenlerin uğrak noktası olurken, dev horoz heykeli de ilgi gördü.

VATANDAŞLAR ÇOK BEĞENDİ

İnci Dolu: Ortam şok güzel. Çocuklar ve ailelerle gelinebilecek bir tesis olmuş. Koronavirüs döneminde bence temiz olması önemli. Özellikle çocuklarımız çok güzel vakit geçirdi. Ben herkesin ailecek buraya gelmekten mutluluk duyacağına inanıyorum.

Eda Güldaş: “Coronavirüs nedeniyle kapalı ortamlara gitmekten çekiniliyor. Burada vakit geçirmek için bir çok unsur var. Bana göre Denizli’nin en güzel projelerinden biri olmuş. Ben çok beğendim.

Murat Aşkın: Seyir Tepesi’nin açıldığını duyunca hemen gelmek istedik. Kapalı yerlere gidemiyoruz. Burayı hizmete açan Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Bence halkımız bu tesisin kıymetini bilsin. Bu dev tesisi vatandaşlar olarak korumalıyız.

“TEŞEKKÜRLER DENİZLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nın hizmete sunulduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı halkımıza açıldı. Cumartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren halkımız tesisimize büyük ilgi gösterdi. Bu ilgi bizleri mutlu etti. Bu nedenle tüm Denizlili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın muhteşem Denizli manzarası ve adrenalin noktalarının bulunduğu tesisimize haftanın her günü büyük ilgi göstereceğine inanıyorum. Biz Pamukkale Belediyesi olarak halkımızın mutluluğunu sağlamak için gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük tematik şehir ormanı olma özelliğini taşıyan bu dev tesis önce ilçemize sonra da Denizli’mize hayırlı olsun” dedi.