08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Sağlıklı Kentler Birliği üyesi belediyelerin temsilcileri...

Sağlıklı Kentler Birliği üyesi belediyelerin temsilcileri Pamukkale’yi gezdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Ekim 2022 Pazartesi - 11:32Güncelleme: 24 Ekim 2022 Pazartesi - 11:32
Sağlıklı Kentler Birliği üyesi belediyelerin temsilcileri Pamukkale’yi gezdi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 38. Olağan Meclis Toplantısı için Denizli’ye gelen belediye başkanları ve temsilciler için Pamukkale gezisi düzenlendi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin her 6 ayda bir gerçekleşen olağan meclis toplantısı, Pamukkale Belediyesi ev sahipliğinde 21-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. 130 üye belediyeden başkan ve temsilciler, toplantının ardından Pamukkale’de balon turuna katıldılar. Birlik üyesi belediyelerin temsilcileri, gün doğumunu travertenlerin yüzlerce metre üzerinde havada izledikten sonra antik havuz ile Hierapolis Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etti.

Haberin DevamıReklam

Laodikya Antik Kenti’ni de gezen grup, buradaki kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Grup son olarak Seyir Tepesine giderek Şelale Park, Turan Yolu ve Horoz Meydanı’nı gezdi.

Geziye katılan Elazığ Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ve Çorum Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgöl, Pamukkale’de çok güzel ağırlandıklarını söyleyerek, organizasyon için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ettiler.