28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkaleli sporcular, 24 madalya kazandı

Pamukkaleli sporcular, 24 madalya kazandı

Haber Merkezi - 28 Şubat 2022 Pazartesi - 13:09 Pamukkaleli sporcular, 24 madalya kazandı

Pamukkale Belediyespor’un dart branşında yer alan sporcular hafta sonunda Ankara ve Aydın’da yapılan Şehit Demet Sezen Dart Türkiye Şampiyonası 4. Ayak Bölge Müsabakaları’ndan 21 madalya ile döndü. İşitme Engelli Badmintoncular ise Kütahya’daki Türkiye Şampiyonası’nda 3 madalya kazandı.

A- A+

Pamukkale Belediyespor’un aktif olduğu dart ve işitme engelli badminton branşlarında hafta sonunda Türkiye Şampiyonası heyecanı yaşandı. Pamukkale Belediyespor’un iddialı olduğu dart branşında sporcular Şehit Demet Sezen Dart Türkiye Şampiyonası 4. Ayak Bölge Müsabakaları’nın Ankara ve Aydın bölümlerinde yarıştı.

Pamukkale Belediyesporlu 8 sporcu Ankara Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılan Şehit Demet Sezen Dart Türkiye Şampiyonası 4. Ayak Bölge Müsabakaları’nda mücadele etti. İki gün süren müsabakalarda ilk günde Harun Salih Turgut yıldız erkeklerde birinci oldu. Esma Doğan, yıldız kızlar ve genç kızlarda 2 ikincilik ve Ceylin Ataş ise yıldız kızlar, genç kızlar ve kadınlar kategorisinde 3 üçüncülük elde etti.

Pazar günü yapılan mücadelelerde ise Ceylin Ataş, genç kızlarda birinci oldu, yıldız kızlar ve kadınlarda da ikinciliği elde ederek, 3 madalya daha kazandı.

Yıldız erkeklerde Harun Salih Turgut ve Ömer Türkaslan üçüncü, Hasan Mert Aslan de Genç erkeklerde üçüncü oldu.

Aydın’daki müsabakalarda ise, cumartesi günü Zehra Gemi kadınlarda birinciliğe ulaşırken, yıldız ve genç kızlar kategorisinde ikincilikler elde etti. Büyük erkeklerde Emin Furkan Şahin birincilik, genç erkeklerde Ömer Özler ikincilik kürsüsünde yer aldı.

Pazar günü de Zehra Gemi, yıldız kızlarda birinciliği, genç kızlarda ikincilik ve kadınlarda ise üçüncülüğü elde ederek 3 madalya birden kazandı. Ömer Özler, genç erkeklerde üçüncü oldu.

Bu sonuçlarla hafta sonunda Aydın ve Ankara’da yapılan müsabakalarda Pamukkale Belediyespor’u temsil eden 12 sporcu 5 altın, 8 gümüş ve 8 de bronz madalya kazandı.

Şehit Demet Sezen Dart Türkiye Şampiyonası’nın 5. ayak müsabakaları nisan ayında Antalya’da, altıncı ve son ayak müsabakaları ise mayıs ayında Ankara’da gerçekleşecek. Bu turnuvalar sonunda ülke genelinde dereceye giren sporcular Dart Milli Takımı’nda yer alacak.

Haberin DevamıReklam

ENGELLİ BADMİNTONCULAR 3 MADALYA İLE DÖNDÜ

Pamukkale Belediyespor’un yeni branşlarından olan İşitme Engelli Badminton branşında yer alan sporcular, Kütahya’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Badminton Şampiyonası’nda mücadele etti. İlk kez Türkiye Şampiyonası heyecanı yaşayan sporculardan Burak Kurt, minik erkekler tek dalında gösterdiği başarıyla Türkiye ikinciliğine imza attı.

Yıldız Çift Erkekler kategorisinde yer alan Hasan Ali Babaak ve Tunahan Tanırıören ise bu kategoride üçüncü olarak bronz madalya aldı.

Toplam 8 sporcudan 3’ü madalya sevinci yaşarken, diğer sporcular ise çeyrek finale kadar yükselirken gelecek için tecrübe kazandı.

 

“SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Pamukkale Belediye Spor Kulübü Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, mavi-beyazlı kulübün adının ülke çapında yapılan şampiyonalarda duyulmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Biz sporun tüm branşlarına destek oluyoruz. Ülke çapında yapılan şampiyonalar hem sporcularımız hem de kulübümüz için çok önemli. Dart branşında hafta sonunda Aydın ve Ankara’da yapılan müsabakalardan sporcularımız 21 madalya alarak bizleri mutlu etti. Yeni branşlarımızdan işitme engelli badmintonda da Kütahya’daki şampiyonadan sporcularımız 3 madalya aldı. Biz bu tür başarıları sporcularımızın hayatlarına kattığı değer için önemsiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak spor konusunda hem yatırımlarımıza hem de desteklerimize devam edeceğiz.”