18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkaleli öğrencilere ücretsiz tercih danışmalığı

Pamukkaleli öğrencilere ücretsiz tercih danışmalığı

Haber Merkezi - 6 Ağustos 2020 Perşembe - 12:23 Pamukkaleli öğrencilere ücretsiz tercih danışmalığı

Pamukkale Belediyesi,YKS sonrası üniversite tercihi yapmaya hak kazanan adaylara10-14 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz ‘tercih danışmanlığı’ hizmeti verecek.

A- A+

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yeterli puan alıp üniversite tercihi yapmaya hak kazanan adaylar,Pamukkale Belediyesi bünyesinde görevli uzman psikolog rehberliğinde‘tercih danışmanlığı’ desteği alabilecek. 10 -14 Ağustos tarihleri arasında Pamukkale Belediyesi, Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında verilecek olan rehberlik ve danışmalık hizmetinden üniversite tercihi yapacak tüm öğrenciler ücretsiz olarak faydalanabilecek. Ücretsiz danışmanlık almak isteyen adayların, 296 96 96 ve 444 9 220 nolu hatlardan Kültür İşleri Müdürlüğü’ne ulaşarak randevu alabileceği bildirildi.

“GENÇLERİMİZİN DOĞRU TERCİH YAPMALARINA KATKI SAĞLIYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, zorlu ve stresli bir dönem olan tercih sürecinde üniversite adaylarına destek olacaklarını belirterek,“Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin üniversite tercihlerini bilinçli bir şekilde yapmalarına ve geleceklerine yön vermelerine katkı sağlıyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimizinüniversite tercihlerini doğru bir şekilde yapmaları için belediyemiz bünyesinde bulunan uzman psikolog rehberliğinde ücretsiz olarak tercih danışmanlığı hizmeti vereceğiz. Gençlerimizin gönlünde yatan meslek doğrultusunda en doğru tercihi yapmaları için kendilerine yardımcı olacağız. Dilerim ki herkes gönlünden geçen ve hayalini kurduğu bölüme yerleşir. Üniversiteye yeni adım atacak tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.