21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkaleli kadınlardan pilates ve jimnastik kurslarına...

Pamukkaleli kadınlardan pilates ve jimnastik kurslarına ilgi

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2021 Çarşamba - 11:33 Pamukkaleli kadınlardan pilates ve jimnastik kurslarına ilgi

Pamukkale Belediyesinin, yeni dönem normalleşme süreci ile birlikte yeniden başlattığı kurslarda en çok ilgiyi pilates ve cimnastik kurslarının gördüğü bildirildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, ‘Pamukkalede Kurs Zamanı’ sloganıyla Atatürk Caddesi’ndeki ek binası ile Fatih Kapalı Pazaryeri ve Dokuzkavaklar Kapalı Pazaryeri’nde çeşitli dallarda ücretsiz kurslar açtı. El sanatları başta olmak üzere, yabancı dil, işaret dili, diksiyon, halk oyunları, bağlama, ahşap boyama, biçki dikiş, seramik porselen çiçek yapımı, pilates ve cimnastik alanlarındaki kursların devam ettiği belirtildi.

KADINLARDAN SPOR KURSUNA İLGİ

Pamukkaleli kadınların, el sanatlarından sonra en çok ilgiyi pilates ve cimnastik kurslarına gösterdiği, katılımın yoğun olduğu kaydedildi. Pamukkale Belediyesi bünyesindeki eğitmen Büşra Aksoy’un gözetiminde Hüsamettin Kulaklı İlkokulunda düzenlenen pilates ve cimnastik kursu, hafta içi öğleden sonra ve akşamüzeri olmak üzere gün içinde 2 seans olarak verilmekte.

Eylül ayı sonuna kadar devam edecek kurslarda toplam 60 kadın katılımcı bulunuyor. Pilates ve cimnastik kursiyerleri, Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kursları için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Kursiyerlerden Züleyha Eski, kadın arkadaşları ile birlikte hem spor hem de eğlence amaçlı katıldıkları kursun kendilerine olumlu katkıları olduğunu ifade ederek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

Şevval Kızılkaya, Fatma Özburun, Durdu Akşit de “Pilates ve cimnastik kurslarına hem sağlık hem de eğlence amacıyla katılıyoruz. Çok eğlenceli şekilde boş zamanımızı değerlendirdiğimiz güzel bir aktivite oluyor. Bu fırsatı bizlere sunan Pamukkale Belediyesine, Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki,’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖRKİ: KURSLARIMIZ HEM KATKI SUNUYOR HEM DE PAYLAŞIM

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediye olarak açtıkları kursların, vatandaşlara kendilerini geliştirmelerine olanak sağlaması yanında özellikle pandemi sürecinin ardından bir araya gelerek, paylaşım olanağı sağlamasının önemli olduğunu söyledi. Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak, yaz ve kış dönemi olarak açtığımız ücretsiz kurslarımız koronavirüs salgını sonrasında ara vermemizi gerektirmişti. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kurslarımıza kaldığımız yerden devam ettirdik. Vatandaşlarımızın taleplerini inceleyerek çeşitli dallarda açtığımız kurslarımızda hijyen kuralları ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek, belirli sayılarla açtık. Vatandaşlarımızdan yoğun bir katılım olmakla birlikte, geri dönüşümlerin olumlu olması, doğru bir yol izlediğimizin ispatı niteliğinde. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini artıracak faaliyetlerimizi sürdürmek amacıyla tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. Kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.