20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkaleli kadınlardan aile bütçesine katkı

Pamukkaleli kadınlardan aile bütçesine katkı

Haber Merkezi - 8 Aralık 2021 Çarşamba - 15:44 Pamukkaleli kadınlardan aile bütçesine katkı

Pamukkale Belediyesinin düzenlediği ücretsiz kurslara katılanlar, ürettikleri el işlerini satışa sunarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesince Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında, ayrıca yoğun talep üzerine Dokuzkavaklar’da Zeybek Camisi altı, Fatih Kapalı Pazar Yeri’nde ve Yunus Emre Mahallesi Kınıklı Pazar Yeri’nde açılan el sanatları, oyma nakış, giyim teknolojileri, iğne oyası, ebru sanatı, seramik porselenden çiçek yapma, makrome, mimoza kursları açıldı.

Bu arada, Pamukkale Belediyesi, kadınlara ve engellilere yönelik açılan ücretsiz kurslarda ortaya çıkan ürünlerin satışını da katkıda bulunuyor. Kursiyerlere, el emeği ürünlerini hafta sonlarında Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’ndaki el sanatları stantlarında satma olanağı da sunulduğu belirtildi.

 

KATILIMCILAR MEMNUN

Kursiyerler, sağlanan olanaklardan memnun olduklarını dile getirdi. Cennet Ünal, ortaokulda teknoloji ve tasarım öğretmenliği yaptığını, öğrencilerine öğretmek için ebru ve ahşap boyama kursuna katıldığını, belediyenin açtığı kursları yararlı bulduğunu belirtti.

Yıldız Vural is, boş zamanlarını Pamukkale Belediyesinin açtığı kursla değerlendirmekten memnun olduğunu, el sanatları kursu sayesinde yeni şeyler öğrendiğini kaydederek, Pamukkale Belediyesinin sunduğu hizmetten dolayı teşekkür etti.

El sanatları kursiyerlerinden Leyla Acar da “Engelli bir bireyim, genelde evde vakit geçiriyordum. Pamukkale Belediyesinin kurslarını öğrendim, katılmak istedim. Kurslar sayesinde çocuklarıma, arkadaşlarıma takı tasarımları yapabiliyorum. Bunun yanında yaptığım ürünlerimi Seyir Tepesi’nde satışını yaparak ev ekonomime katkı sağlayabiliyorum. Bu kurs sayesinde güzel dostluklar da edindim. Hocamızla, arkadaşlarımızla bir aile olduk. Bize böyle imkânlar verdikleri için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Giyim teknolojileri kursuna katılan Büşra Sarınç da “Giyim teknolojileri kursuna katılıyorum. Kurs benim için çok verimli geçiyor. Hobi amaçlı katıldığım kursla aileme de destek olabilme imkânı buldum. Kadınlara yönelik kursların açılması memnun edici. Pamukkale Belediyesine bu kurslar için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İğne oyası kursiyerlerinden Fatma Yazıcı da, emekli olduktan sonra katıldığı bu kursun özellikle ev hanımlarının üretime katılması için güzel bir olanak olduğunu ifade etti.

“DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kurslara yoğun ilgi olmasından duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Yaz ve kış dönemlerinde açtığımız kurslara vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstermesi bizi mutlu ediyor. Her dönemde kurslarımızı vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak güncelliyoruz. Kurslarımızın ücretsiz olması yanı sıra, kursiyerlerimize olumlu getirilerinin olmasını hedefledik. Kurs sonunda, kursiyerlerimizin kazandıkları becerileri görünce bizler daha da mutlu oluyoruz. Özellikle ev hanımları, engelli bireylerimiz ve emekli vatandaşlarımız boş zamanlarını değerlendirerek, ürettikleri ürünlerle aile ekonomisine katkı sağlayabiliyorlar. Kadınlarımıza ve engellilerimize desteğimiz her zaman sürecektir. Biz 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız için hizmetler vermeye devam edeceğiz. Kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.