28.05.2023, Pazar
14 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkaleli çocuklar sömestir atölyesi ile keyifli...

Pamukkaleli çocuklar sömestir atölyesi ile keyifli anlar geçirdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Şubat 2022 Cuma - 15:06Güncelleme: 4 Şubat 2022 Cuma - 15:36
Pamukkaleli çocuklar sömestir atölyesi ile keyifli anlar geçirdi

Pamukkale Belediyesinin açtığı sömestir atölyesiyle çocuklar, eğlenceli bir tatil dönemi geçirdi.

Pamukkale Belediyesi, yarıyıl tatilinde 6-10 yaş arası çocuklara özel “sömestir atölyesi” açtı. Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında açılan atölyede çocuklar, bir dönemin yorgunluğunu atma olanağı buldu. 24 Ocak’ta açılan sömestir atölyesinde çocuklar; satranç, mangala, 9 taş, akıllı bardaklar, roversi, skippity, looklook, jenga, twister ve langırt oyunlarıyla keyifli anlar geçirdi.

Ayrıca müzik atölyesinde Türkçe ve İngilizce şarkılar söylendi. El sanatları atölyesi ve film atölyelerinde çalışmalar yapıldı. Çocuklar, kitap okuma aktivitesine de katıldı.

 

ÇOCUKLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Aktivitelere katılan Ahmet Döbelekoğlu, “Sömestir tatilimizi Pamukkale Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle geçirdi. Patlamış mısır ikramlarıyla film izledik, oyunlar oynadık. Çok eğlendim. Bu imkân için Pamukkale Belediyesine çok teşekkür ederim” dedi.

Sena Çetinkaya ise “Burada boyama yaptık. Aşağıda sinemada film izledik, patlamış mısır yedik. Bence güzel bir etkinlikti, çok eğlenceliydi. Böyle etkinliklerin hep olmasını isterim. Yarıyıl tatilini bu şekilde değerlendirmek çok eğlenceli” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
“SÖMESTİR TATİLİ FARKLI OLSUN İSTEDİK”

Bu arada, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sömestir atölyesini ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Örki, çocuklarla sohbet eti ve atölye için hazırlanan pastayı çocuklarla birlikte kesti. 20207de başlattıkları etkinliği geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştiremediklerini belirten Örki, şunları söyledi:

“6-10 yaş arasındaki çocuklarımızın tatillerini iyi bir şekilde geçirmeleri için bu etkinliğimizi düzenledik. 2 hafta süren etkinliklerimize 300 çocuğumuz katıldı. Zorlu geçen 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk döneminde yorulan çocuklarımızın bu sömestir farklı geçirmeleri için atölyemizi bir kez daha açtık. Katılan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların sömestir tatilinde yüzlerini güldürmeyi başardıysak bizden mutlusu olmaz. Biz Pamukkale’de yaşayan her yaştaki insanımızın mutluluğunda pay sahibi olmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”