28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’deki ilkokullarda sıfır atık eğitimi tamamlandı

Pamukkale’deki ilkokullarda sıfır atık eğitimi tamamlandı

Haber Merkezi - 17 Ocak 2022 Pazartesi - 13:35 Pamukkale’deki ilkokullarda sıfır atık eğitimi tamamlandı

Pamukkale Belediyesince, sıfır atık uygulamaları kapsamında ilçedeki ilkokul öğrencilerine eğitim verildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, geleceğe daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sıfır atık yönetmeliğinin gereklerini yerine getirme çalışmalarını sürdürüyor. Geri dönüşüm için atıkları ayrı ayrı toplayan Pamukkale Belediyesi, sıfır atık bilinci oluşturmak amacıyla da ilçedeki ilkokullarda eğitim çalışması gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen eğitim çalışmasında, öğrencilerin yaş kategorisine uygun olarak “çevre, çevre kirliliği, geri dönüşümün önemi, sıfır atık nedir, sıfır atık konusuna neler giriyor” gibi bilgiler aktarıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sıfır atık konusunu önemsediklerini, sıfır atık konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Pamukkale Belediyesi olarak, daha temiz bir çevre için atık pil, elektronik atık, bitkisel atık yağ, metal atık, cam atık, plastik atık, kağıt atık, evsel atık, tekstil atık ve ilaç atıkları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten Örki, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Geleceğe daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için sıfır atık yönetmeliği uyarınca yapılması gereken ne varsa hepsini yapıyoruz. Sıfır atık yönetmeliğinin tüm gerekliliklerini yerine getirirken, sıfır atık bilincini çocuklarımıza aşılamak adına okullarımızda seminerler düzenlemeye bu eğitim öğretim döneminde de devam ettik. İlçemizdeki tüm ilkokullarda çocuklarımıza sıfır atık konusunda hem anlatımlı hem de uygulamalı olarak farkındalık çalışmalarımızı tamamladık. Amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin çevre konusunda duyarlı bireyler haline gelmesi. Gelecek dönemde de bu eğitimlerimiz devam edecek.”