Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mart 2022 Salı - 13:34Güncelleme: 29 Mart 2022 Salı - 14:34
Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

Pamukkale Belediyesi, 2 Nisan Cumartesi günü başlayacak ramazan ayı öncesinde, ilçe sınırları içerisinde bulunan camilerde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Pamukkale Belediyesi, üç ayların başlamasıyla birlikte yoğunlaştırdığı camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına Ramazan ayına sayılı günler kala hız verdi. İlçe genelindeki 187 camide, temizleme çalışmalarına ek olarak dezenfekte çalışmalarını da düzenli olarak sürdürülüyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki tüm camilerin temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız verdiklerini belirtti. Örki, “Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte cami temizlik ekibimizin sayısını artırmıştık. Normalde her gün camilerimizde temizlik ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ancak, mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde camilerimizdeki temizlik ve dezenfekte çalışmalarımıza hız verdik. Ekiplerimiz ilçemizde bulunan 187 camiyi düzenli olarak temizleyip dezenfekte ederek halkımızın sağlıklı ortamda ibadet etmesine olanak sağlıyor. Tüm halkımızın mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.