Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Mart 2024 Çarşamba - 14:45Güncelleme: 6 Mart 2024 Çarşamba - 14:45
Pamukkale’deki camilerde ramazan ayı temizliği

Pamukkale Belediyesi, 11 Mart Pazartesi günü başlayacak ramazan ayı öncesinde, ilçe sınırları içerisinde bulunan camilerde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Pamukkale Belediyesi, üç ayların başlamasıyla birlikte yoğunlaştırdığı camilerde temizlik ve tadilat çalışmalarına Ramazan ayına sayılı günler kala hız verdi.

Cami temizliği için kurulan ekipler, camilerdeki halıları yıkayıp, tüm bölümlerinin temizliğini yapıp hijyenik bir ibadet ortamı oluşturuyor.

Pamukkale Belediyesinden yapılan açıklamada, ramazan ayı öncesi ilçedeki tüm camilerde temizlik çalışması tamamlanarak vatandaşların steril ortamda ibadet etme imkânı sağlandığı bildirildi.

İslam’ın temizliği önerdiğine dikkat çeken Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, şunları söyledi:

“Temizlik imandan gelir sözüne inanıyoruz. Bu nedenle ilçemizde yaşayan kıymetli vatandaşlarımıza hizmet eden camilerimizi ekiplerimiz düzenli olarak temizliyoruz. Bu çalışmayı sadece üç aylarda değil yıl boyu düzenli olarak yapıyoruz. Sınırlarımız içinde bulunan camiler büyük bir titizlikle temizlenerek halkımızın temiz ortamlarda ibadetlerini yapmaları sağlanıyor. Ramazan ayında kıymetli hemşehrilerimizin vakit namazları ve teravih namazlarını gönül rahatlığıyla kılabilsinler diye gereken tüm çalışmalar yapıldı. Pamukkale Belediyesi olarak buna büyük önem veriyoruz. Belenardıç ve Kurtluca mahallemizdeki asırlık camilerin aslını koruyarak restore edip tekrar halkımızın kullanımına açmıştık. Asmalıevler mahallemizde camimizin yapımına devam ediyoruz. Camilerimizle ilgili ihtiyaç olan ve talep edilen tadilat, çevre düzenlemesi ve benzeri tüm hizmetleri hızlı bir şekilde yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Bu vesile ile tüm Pamukkaleli vatandaşlarımız başta olmak üzere Denizli halkı ve İslam alemine hayırlı ramazanlar dileğimi sunuyorum.”