07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de yeşil alan 1,5 milyon metrekareye...

Pamukkale’de yeşil alan 1,5 milyon metrekareye çıktı

Haber Merkezi - 20 Şubat 2022 Pazar - 12:21 Pamukkale’de yeşil alan 1,5 milyon metrekareye çıktı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 559 park ile birlikte yeşil alan genişliğinin 1,5 milyon metrekareye yükseldiği bildirildi.

A- A+

İlçede 2019 yılında 452 olan park sayısı 559’a, 438 bin dekar olan yeşil alan genişliği de 1,5 milyon metrekareye çıkarıldı. Aynı yıl Denizli Büyükşehir Belediyesinden yaklaşık 563 bin metrekareyi kapsayan 87 adet park da Pamukkale Belediyesinin sorumluluğuna verildi.

PARKLAR BAHAR AYLARINA HAZIR

Öte yandan, Pamukkale Belediyesi, ilçe çocukları için yepyeni park alanları oluşturarak, mevcut parklarda da revize çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. İlçedeki parklarda kırık, bozuk ya da eksik oyun gruplarının belirlenerek, düzenli bir program çerçevesinde, bakım onarım ve tadilat işleri yapılırken, ihtiyaç olan parklardaki oyun grupları ise yenileniyor.

Haberin DevamıReklam

Oyun parklarında çocuklar oynarken büyüklerin de sporlarını yapabilecekleri düzenlemeler yaptıklarını kaydeden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizi daha da güzelleştirmek adına mevcut parklarımızda iyileştirmeler yaparken, park sayımızı da artırdık. Yeni park alanları oluşturduk. Pamukkalemizdeki yeşil alan metrekaresini yaklaşık 1,5 milyona ulaştırdık. İlçemizdeki parklar elden geçiriliyor. Çocuklarımızın neşeyle oyun oynayabilecekleri daha güvenli ortamları sağlamak amacıyla parklarımızın oyun grupları olan bölümündeki zeminleri kauçukla kaplıyoruz. Eskiyen oyun gruplarını ise değiştiriyoruz. Amacımız, küçükten büyüğe tüm vatandaşlarımıza huzurlu ve keyifli park alanları sunmak. Tüm parklarımızdaki, çalışmalarımız kısa sürede tamamlanacak ve havaların da ısınmasıyla ilçemizin parklarında mutlu çocukların sesleri yankılanacak” dedi.