03.12.2020, Perşembe
6 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de ücretsiz kış dönemi kursları

Haber Merkezi - 13 Kasım 2020 Cuma - 12:02 Pamukkale’de ücretsiz kış dönemi kursları

Pamukkale Belediyesinin ilçe genelinde her kesimden vatandaşa yönelik ücretsiz olarak düzenlediği kış dönemi kurslar başladı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılın kış döneminde vatandaşlara yönelik çeşitli dallarda kursları açmaya devam ediyor. Ücretsiz olarak verilen kurslarda coronavirüs ile ilgili tüm önlemler alınıyor. Yoğun ilginin olduğu kurslarda katılımcılara halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş ve iğne oyası, yabancı dil, işaret dili, ahşap boyama ve ebru konularında eğitimler veriliyor. Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile düzenlenen kurslar, Pamukkale Belediyesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası, Fatih Kapalı Pazar yeri, Dokuzkavaklar Mahallesi Zeybek Cami alt katı, Kervansaray Mahallesi Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Binası altında gerçekleştiriliyor.

KURSİYERLERDEN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Pamukkale Belediyesi’nin kış dönemi kurslarına katılan vatandaşlar ile kurslarda eğitim veren eğitmenler, bu imkanı sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Kursiyerlerden Esra Hız, “Böylesine güzel bir kursla kültürümüzü yaşattıkları için Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Şu anda kurslarımızda birçok yöresel halk oyunlarını öğreniyoruz. Çok güzel bir ortamda eğitimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Türkan Mert ise, Pamukkale Belediyesinin açtığı kurslardan memnun olduğunu, bu kurslar sayesinde birçok konuda kendisini geliştirdiğini söyledi.

Elif Karayılmaz da, kurslara katılarak terziliği öğrendiğini, bunun da kendisine maddi katkı sağladığını belirtti.

Halk Oyunları Eğitmeni İrem Erdoğan da, kurslarda katılımcılara Harmandalı, Al Yazmalı, Kerimoğlu, Tavas zeybeği gibi oyunları öğrettiklerini ifade etti.

Bağlama Eğitmeni Ömer Cengiz de, “Bağlama kursuna gelen öğrencilerimizin hepsi sıfırdan başlıyor. Hayatında hiç bağlama çalmayan kişi bu kurs sayesinde bağlama çalmayı öğreniyor. Bu imkanları sunan Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki başta olmak üzere tüm öğrencilerim adına emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Kervansaray Mahalle Muhtarı Damla Tuna Bilgen de “Mahallemizdeki bayanlarımızın istekleri doğrultusunda Pamukkale Belediyemizin katkılarıyla mahallemizde kurslar açtık. Perşembe ve Cuma günleri devam eden kurslarımızda el becerileri konusunda kursiyerlerimiz çeşitli eğitimler alıyor. Katkılarından dolayı Pamukkale Belediyesi’ne ve başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ederim” diye konuştu.

KURSLARIMIZA İLGİ MEMNUN EDİYOR

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, halkın her kesiminin ilgisini çekecek konularda kurslar açmaya devam ettiklerini belirterek, “Hem yaz hem de kış döneminde kurslarımızı açıyoruz. Halkımızın kurslarımıza gösterdiği ilgi bizleri memnun ediyor. Bu dönem için 12 dalda planlanan kurslarımızda çalışmalar başladı. Kurslarımız sadece şehir merkezinde değil Fatih, Dokuzkavaklar, Pınarkent, Hürriyet, Akköy, Kervansaray, Çamlık, Asmalıevler ve Deliktaş mahallelerinde de açılıyor. Bu kurslarımıza katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim ” dedi.