06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de sıfır atık ikili toplama sistemi...

Pamukkale’de sıfır atık ikili toplama sistemi kuruluyor

Haber Merkezi - 6 Şubat 2022 Pazar - 12:47 Pamukkale’de sıfır atık ikili toplama sistemi kuruluyor

Pamukkale Belediyesi, üstyapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde, evsel ve geri dönüşebilecek atıkları ayrıştırarak toplamak amacıyla “sıfır atık ikili toplama sistemi”ni kuruyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, sıfır atık konusundaki çalışmalarına hız verdi. İlçe genelinde geri dönüşebilen atıklar başta olmak üzere, tekstil, ilaç, elektronik ve atık pil gibi atıkların ayrı toplanması için sistem kuran Pamukkale Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından da aldığı 2 milyon liralık hibe desteği ile çalışmalarına devam ediyor.

Mobil Atık Getirme Merkezi, mavi ambalaj atığı konteyneri, 6’lı geri dönüşüm kutularının yanı sıra çeşitli mahallelerde kullanılmak üzere “Sıfır Atık İkili Toplama Sistemi” için hazırlanan özel konteynerler montajlanıyor.

Özellikle altyapı çalışmaları Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve üstyapı çalışmaları Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen mahallelere yerleştirilen konteynerler hem evsel hem de geri dönüşebilen atıkların ayrı ayrı toplanmasını sağlıyor.

İki bölümde toplamda 2 bin 200 litre kapasiteye sahip 50 sıfır atık ikili toplama sistemi konteyneri ile ilçe genelinde evsel atıklar ile geri dönüşebilen atıklar ayrı toplanarak, çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.

Haberin DevamıReklam

“SIFIR ATIK PROJELERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

İlçeyi gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şekilde bırakmak istediklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Biz sıfır atık projelerine büyük önem veriyoruz. İlçemizde evsel atıkların geri dönüşebilen atıklarla birlikte toplanmaması için gereken ne varsa yapıyoruz. Bu çerçevede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınan 2 milyon TL’lik hibe desteği ile ilçemizin dört bir yanında geri dönüşümü sağlayacak çalışmalara imza attık. Özellikle üstyapı çalışmaları tamamlanmak üzere olan mahallelerimizde 50 noktaya bir tarafında evsel atıkların toplandığı diğer tarafında da geri dönüşebilen atıkların toplanacağı ‘Sıfır Atık İkili Toplama Sistemi Konteyneri’ montajı yapıldı. Biz Pamukkale’mizi gelecek nesillere daha yaşanabilir bir halde bırakmak için sıfır atık konusundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.