23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de sağlık yatırımları

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2017 Cuma - 16:50 Pamukkale’de sağlık yatırımları

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 68 mahallede geleceğe ışık tutacak yatırımlar yaptıklarını ve sağlık alanında önemli projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

A- A+

“Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yaptığımız işlerle ilçemizin gelecek yıllarına yatırım yapıyoruz. Günü birlik değil, kalıcı eserlerle Pamukkale’mizi her alanda geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“TURİZME ALTERNATİF SEÇENEKLER YARATMAK İSTİYORUZ”

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçenin her alanda gelişmesini ve vatandaşlara yarar sağlayacak eğitim, güvenlik, sosyal belediyecilik ve sağlıkta çok önemli yatırımlar gerçekleştirildiğini anlatan Gürlesin, şöyle devam etti:

“Pamukkale ilçemizin özellikle turizm alanında gelişmesi çok önemli. Pamukkale Belediyesi olarak standart belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçede her alanda hizmet verebilmek adına yatırımlar yapıyoruz. Modern bir Pamukkale yolunda tüm eksiklikleri gidererek basamakları hızlıca çıkmaya çalışıyoruz. Zengin jeotermal kaynaklarıyla termal bir turizm cenneti konumundayız. Karahayıt-Akköy-Pamukkale bölgemizde termal sağlık turizminin daha iyi noktalara gelmesi açısından çalışmalarımız devam ederken, bu bölgede yerli-yabancı turiste alternatif seçenekler sunabilmek adına da doğa turizmine yönelik proje çalışmalarımız sürüyor.”

DOKUZKAVAKLAR SAĞLIK KOMPLEKSİ

İlçenin, dünyanın önde gelen termal sağlık kentlerinden birine dönüşmesi yolunda da ciddi adımlar atarken, ilçe genelinde önemli sağlık yatırımları yaptıklarını kaydeden Gürlesin, “18 milyonluk dev Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksimizde sona doğru yaklaşıyoruz. Toplamda 7 katlı ve 9 bin 775 metrekarelik kapalı alana sahip kompleks bittiğinde, aynı anda 20 ayrı poliklinik hizmeti verilecek. Günlük 2 bin kişinin de hizmet alacağı kompleks Türkiye’de bir ilk konumunda. Bu hastanemiz ve diğer birçok dev projelerimizle, yeni kurulan bir belediyenin kurucu belediye başkanı olarak Türkiye’de ilkleri başarıyor olmaktan gururluyuz” dedi.

CUMHURİYET VE KARAHAYIT’A 112 ACİL YARDIM İSTASYONLARI

Belediye olarak sadece Dokuzkavaklar değil, Cumhuriyet Mahallesi ve Karahayıt’ta da sağlık alanında yatırım yaptıklarını bildiren Gürlesin, “Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu yaklaşık 100 bin vatandaşımıza hizmet verecek. 1,5 milyon lira maliyeti olan 800 metrekare alana sahip Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonumuzda acil müdahale odası, bebek izleme odası, bebek emzirme odası, laboratuvar, 4 adet poliklinik, gebe izleme odası bulunacak. Binada, mahalle halkımıza daha kısa sürede hizmet verebilmek adına belediyemizin bazı birimleri de hizmet verecek. Yaz sonuna bitirmeyi hedefliyoruz. Yine Belediye olarak Karahayıt’ımızda da sağlık alanında güzel bir projemiz var. Turizm bölgemize 112 sağlık ekibi hizmet verecek. Yerli ve yabancı birçok turistimiz şifa aramak için bu bölgeye gelerek hizmet alıyor. Bu anlamda da önemli bir nokta. Hem bölge halkımıza hem de turistlerimize sağlık alanında bu istasyon ihtiyaç olduğunda hızlıca hizmet verecek. Tüm donanımlara sahip, şık bir 112 binası inşa ediyoruz. Maliyeti yaklaşık 1,5 milyon lira olan istasyon inşaatımız devam ediyor. Projeyi bu yıl içinde tamamlanmayı planlanıyoruz” diye konuştu.

MAHALLELERDE SAĞLIK OCAKLARININ BAKIMLARI YAPILIYOR

Pamukkale Belediyesi yepyeni yatırımlarla birlikte, mahallerde ki mevcut sağlık ocaklarının onarım ve tadilatını da gerçekleştirdi. İlçe halkının günlük yaşantısına olumlu katkılar verecek her türlü destekten asla kaçınmadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 95 bin lira harcamayla Zeytinköy Sağlık Ocağı’nın, 125 bin lira harcamayla Kocadere Sağlık Ocağı’nın onarım ve tadilatını gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Pamukkale’de sağlık yatırımları