09.03.2021, Salı
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de okullar dezenfekte edildi

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 15:06 Pamukkale’de okullar dezenfekte edildi

Pamukkale Belediyesi, yüz yüze eğitim öğretimin 15 Şubat’ta başlayacağı okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, eğitimin başlayacağı köy okulu statüsündeki 30 ilkokul ve ortaokulda dezenfekte çalışması yaptı. Okulların tüm ortak kullanım alanlarının yanı sıra sınıflar ve idari bölümler de dezenfekte edilerek, öğrenci ve eğitimciler için sağlıklı bir ortamda hazırlandı. Ekipler, 1 Mart 2021 tarihinde açılacak olan ilkokullar ile 8 ve 12. Sınıfların eğitim göreceği okullarda da dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirecek.

“ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelinde pandemi sürecinin ilk gününden itibaren titiz bir çalışma yürüttüklerini, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ortak yaşam merkezleri başta olmak üzere okullar, parklar, iş yerleri, sağlık ocakları, PTT şubeleri, camiler, kamu binaları, polis ve jandarma karakolları ile yurtları düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirtti.

Yüz yüze eğitimin başlayacağı okullarda da dezenfekte çalışması yapıldığını kaydeden Örki, “Ekiplerimiz Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’nden eğitime açılacak okulları tespit ederek bu okullarda çalışma başlattı. Bukapsamda ilçemizde 30 ilkokul ve ortaokulda eğitim başlayacak.Bu okullarda sınıflar başta olmak üzere ortak kullanım alanları,bahçeler, koridorlar ve lavabolar belediyemiz ekiplerince dezenfekte edildi. İlk etapta okullarımızda dezenfekte çalışmalarını tamamladık. İşimiz tabi ki bitmedi.1 Mart 2021 tarihi itibari ile okullarımız çocuklarımıza kapılarını açacak. Bizlerde ilçemizde bulunan tüm okullarımızı da 1 Mart’a kadar dezenfekte işlemlerini gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızın ve eğitimcilerimizin sağlıklı ortamlarda derslerini işleyebilmeleri için gereken ne varsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, eğitimcilerimiz ve vatandaşlarımızdan temizlik, maske, mesafe kurallarına uymalarını rica ediyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.